Lorien powraca z teledyskiem do singla „Ciało na pół”

Warszawska grupa Lorien przypomniała o sobie nowym singlem zatytułowanym „Ciało na pół”. Na krążku znalazły się dwie premierowe kompozycje: tytułowa i „Mów do mnie”. Oba utwory są zapowiedzią nowej płyty Lorien, która ukaże się w 2018 roku. 


Zespół jest dobrze znany koneserom mrocznego rocka za sprawą aktywnej działalności w latach 1995-2005. Grupa wówczas regularnie koncertowała i występowała na festiwalach. Jej nagrania obecne były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje dwóch pierwszych wydawnictw („Lothlorien” z 1998 roku i „Czarny Kwiat Lotosu” z 2002 roku) znalazły się na wielu portalach i w licznych czasopismach muzycznych.


Po ośmiu latach przerwy formacja wznowiła działalność i ze świeżą energią przystąpiła do pracy nad nowym materiałem. W dzisiejszych muzycznych rozwiązaniach muzycy Lorien sięgają nie tylko do gotyckich korzeni. Wśród inspiracji muzycznych wymieniają zespoły reprezentujące bardzo różne gatunki (między innymi Dead Can Dance, Tricky, Faith No More), a ich twórczość to szeroko pojęty rock alternatywny, w którym pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej. Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, gdzie wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie) przeplatają się z tymi o charakterze osobistym.


Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów (bardzo dobra recenzja jednego z występów czasopiśmie „Teraz Rock”)  granych wspólnie z takimi grupami, jak Opozycja, Batalion d’Amour, Artosis czy Pornografia.Obecnie w skład Lorien wchodzą: Piotr Kazała – gitara, śpiew (1995-2000, od 2013), Rafał Głogowski – perkusja (1996-1998, od 2013), Inga Habiba – śpiew (1996-2005, od 2013, Dariusz Goc – gitara basowa (od 2014) i Krzysztof Szmytke – lira korbowa, skrzypce (od 2015).


dyskografia:

1996 – „demo”, kaseta
1998 – „Lothlorien”Black Flames Prod.
2002 – „Czarny kwiat lotosu”Biker-Chem
2005 – „Nawet”, LorienCantara


Zajrzyj po więcej:

Lorien na Facebooku


fot. Alterlighting Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.