Lud Hauza wystąpi podczas 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu!

KaliszLud Hauza wystąpi podczas 5. edycji Kalisz Ambient Festiwalu!

Grupa producencka Lud Hauza jest częścią Pomorskiej Rady Sztuki, gospodarzem Festiwalu Faktoria. Formacja powstała na początku roku 2004 w Pruszczu Gdańskim z osób poruszających się w skrajnie odmiennych stylistykach, z inicjatywy Cypriana Wieczorkowskiego, wieloletniego strażnika koncepcji twórczej Lud Hauza.
Pierwszym wydawnictwem Lud Hauza, wspaniale przyjętym przez prasę, wskazana przez niektórych krytyków muzycznych jako jedna z trzech najlepszych płyt wydanych w roku 2006, Pompa Funebris ( zajmuje się teatralnością pogrzebu Sarmackiego), Gmerk Merk ( ilustracja muzyczna opisująca przestrzeń graficzną i geograficzną regionu Pomorza, oparta na znakach rodzin Żuławskich i Kaszubskich czyli Bursztynowy Dzban ) oraz Rezonans Renesansu.

Każda płyta, jak i wiele realizacji pobocznych, posiada inną tematykę. Lud Hauza porusza się pomiędzy elektroniką, muzyką filmową, sakralną, orientalistyką, death metalem, improwizacją, skończywszy na interpretacjach muzyki regionalnej i dawnej. Płyty zbudowane są na jednoczesnej improwizacji i kompozycji, konstrukcje utworów są podporządkowane tylko i wyłącznie nadrzędnej koncepcji płyty, związanej z naturalną, historyczną i współczesną wielokulturową przestrzenią Rzeczpospolitej.

Zajrzyj po więcej!


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *