Luxtorpeda powraca na Derby Trójmiasta!

unnamedLUXTORPEDA powraca na Derby Trójmiasta! Ekipa Roberta Friedricha zagra już 2.12 w gdańskim Parlamencie i 3.12 w gdyńskim Uchu. Muzycy wydali w tym roku swój czwarty studyjny album „MYWASWYNAS”, który będą promować na jesiennej trasie koncertowej po Polsce. Najnowsza płyta zawiera 11 kompozycji – jak zapowiadają członkowie zespołu – bardzo różnorodnych, jednak wyjątkowo spasowanych w jedną spójną, rockową całość. Tematyka i teksty to wiwisekcja człowieczeństwa, szczera, przejmująca, momentami dowcipna i lekka.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

  

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku Luxtorpeda uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. Luxtorpeda otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.

9 maja 2012 ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki“. Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano „złotej płyty“, a utwór „Wilki Dwa“ był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III. Zespół konsekwentnie pracował nad nowym materiałem i już 1 kwietnia 2014 roku świat ujrzał trzeci album studyjny spod ich rąk, pt. „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Płyta dotarła błyskawicznie na 1 miejsce listy OLiS, a singiel „Mambałaga” zadomowił się na 1 pozycji listy przebojów Polskie Radia Programu III. W plebiscycie magazynu „Teraz Rock” muzycy osiągneli 2 pozycję w kategorii płyta roku. W tym roku, po 16 latach działalności, Luxtorpeda oddaje w nasze ręce już 4 LP. „MYWASWYNAS” to bardzo ciekawy materiał. Autorzy opowiadając o sobie, opowiadają również o innych, bo jak zaznaczają – różni nas tylko umiejętność napisania i wykrzyczenia tego co wspólnie odczuwamy i przeżywamy. To pełnokrwisty, treściwy, muzyczny krążek i pochłaniająca opowieść, po wysłuchaniu której można odnieść wrażenie, że być może napisano ją tylko i wyłącznie dla słuchacza. Jak zwykle zespół przygotował podwójny album – na drugiej płycie pojawią się utwory w wersji instrumentalnej.


 

LUXTORPEDA

2.12, g.20:00

Parlament/Gdańsk

Bilety:

39http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,378.html

44 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, punkt LOTTO

49 – w dniu koncertu

60 – karnet na obydwa koncerty Derbów Trójmiasta http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,380.html
FB: https://www.facebook.com/events/290898667908875/

***

3.12, g.20:00

Ucho/Gdynia

Bilety:

39http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,379.html

44 – Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, punkt LOTTO

49 – w dniu koncertu

60 – karnet na obydwa koncerty Derbów Trójmiasta http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,380.html
FB: https://www.facebook.com/events/480322342163993/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *