Maciej Lipina przedstawia teledysk do singla „Cały świat”

Maciej Lipina zaprezentował właśnie utwór zatytułowany „Cały świat”. Singlowi towarzyszy niezwykle wzruszający teledysk, który właśnie ukazał się w Internecie.


Nagranie „Cały świat” zapowiada premierę albumu „Ścigany”. Wydawnictwo trafi do sklepów za kilka dni, tj. 28 września br., a utwory składające się na nie zostały zarejestrowane w wojkowickim studio MAQ Records. Hasło „płyta solowa” Maciej potraktował dosłownie i postanowił samodzielnie zagrać na wszystkich instrumentach. Album wypełnią melodyjne piosenki, a także rozbudowane kompozycje. Nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej, czy bluesowej stylistyce – podkreśla muzyk.Maciej Lipina to piosenkarz, gitarzysta, autor piosenek, założyciel i lider śląskiej grupy Ścigani, za działalność w której został wyróżniony tytułem Wokalista roku 2008 (wg. Blues Top). W roku 2009 zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory „Niby razem” i „Uwierz mi chociaż raz”. W tym samym roku wygrał ponadto Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival. Formacja wydała trzy płyty.


Muzyk jest też cenionym aktorem w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, gdzie gdzie wciela się w rolę Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”.


Producenci i dziennikarze porównują głos Macieja z wokalem Johna Mayera czy Piotra Cugowskiego. Poza macierzystą formacją Lipina udziela się między innymi na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu, czyli KAT, zatytułowanej „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego „Nieszpory Ludźmierskie”.


zajrzyj po więcej:

Maciej Lipina na Facebooku

Ścigani na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)