MADOX prezentuje najnowszy singiel S.E.X.

Nowa piosenka od MADOXA utrzymana jest w rytmice mid-tempo, z hipnotyzującym beatem i basem oraz elektroniką, która rozwija się z każdą minutą.


Muzykę do utworu artysta skomponował wspólnie z Ayhamem Dalalem, a tekst napisał we współpracy z Adamem Josephem. Za produkcję odpowiadają Ayham Dalal i Wojciech Trusewicz.Klip do piosenki „S.E.X.” zrealizował młody reżyser Damian „KOJAK”, za oświetlenie oraz kadrowanie odpowiadał fotograf Piotr Pawlak, a koncept stworzył Madox wraz z Katarzyną Kopecką.

Mono-chromatyczny teledysk jest bardzo minimalistyczny i eksperymentalny. Paradoksalnie video do „S.E.X.” nie zawiera dwuznacznych scen, chociaż jego aura jest bardzo sensualna. To kolejne dzieło wydane całkowicie niezależnie przez artystę, sygnowane jedynie przez MDX Group.


„S.E.X.” zapowiada nowy album planowany na początek przyszłego roku. Mija dziesięć lat od momentu, kiedy Madox po raz pierwszy pojawił się na rynku muzycznym. To już dziewiąty singiel, który podbija serca wiernych fanów. Nowe dzieło wokalisty pokazuje, że nadal potrafi zaskakiwać swoich wielbicieli. Pomimo widocznej ewolucji w twórczości artysty, znany z odważnego manifestowania swoich poglądów i nietuzinkowych stylizacji, Madox w pełni pozostaje sobą.Premierę najnowszego singla oraz klipu artysty do utworu „S.E.X.” poprzedziła kampania antydyskryminacyjna zatytułowana #IamSEX. Dosłowne, czasem wulgarne treści o charakterze homofobicznym przewijają się na białym tle przy akompaniamencie muzyki najnowszego singla. Madox udostępnił kampanię na swoich mediach społecznościowych, uprzednio usuwając wszystkie posty, utwory oraz zdjęcia. Treści pełne nienawiści okazały się autentycznymi komentarzami odnoszącymi się do artysty i jego twórczości zamieszczanymi w internecie przez tzw. „hejterów’’.

Czy kampania jest protestem wobec panującej nienawiści?

Tym razem Madox nie skupił się wyłącznie na wypromowaniu swojego nowego projektu, lecz poprzez akcję #IamSEX skłania nas do refleksji i na swoim własnym przykładzie porusza poważny problem społeczny.

Kampanię wokalisty poparli również ludzie świata medialnego (m.in. Marta Malikowska, Les Be Together, Mariusz Kozak i inni), którzy wraz z artystą wysyłają w świat ważny przekaz: STOP nienawiści i przemocy w życiu społecznym!


Zobacz więcej:

Facebook

YouTube