Magda Piskorczyk wystąpi w Hard Rock Pubie Pamela

W najbliższą niedzielę, tj. 19 listopada br., o godzinie 19 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Magda Piskorczyk, wielokrotnie nagradzana wokalistka obdarzona charakterystycznym, niskim głosem oraz wyjątkową charyzmą sceniczną. 

Magda jest również multiinstrumentalistką grającą na gitarze akustycznej i basowej oraz perkusji i perkusjonaliach. Ma na swym koncie koncerty prawie w całej Europie, USA i na Tajwanie. Jej dyskografia zawiera sześć płyt autorskich (w tym trzy nominowane do nagrody Fryderyk) plus kilkanaście z udziałem gościnnym i szereg kompilacji wydanych w Europie oraz Singapurze. Współpracowała między innymi z Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Billy Gibsonem z Memphis (wirtuozem harmonijki, laureatem Blues Award) czy Slidin’ Slimem (popularnym wokalistą i gitarzystą ze Szwecji).

Magdę Piskorczyk kojarzy głównie z bluesem, ale jej twórczość to bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (blues, funk, soul, jazz, gospel), rocka i muzyki etnicznej, zwłaszcza afrykańskiej, a także własne kompozycje. Do jednej z nich, „Rzeźb mnie” tekst dopisał Bogdan Loebl.


Od 2011 roku Magda prowadzi warsztaty muzyczne według własnego autorskiego programu Masterclass, na przykład w ramach Bluesa nad Bobrem w Bolesławcu, gdzie przez dwa lata pełniła też funkcję dyrektora. Efektem takich zajęć w warszawskim Ośrodku Kultury Ochota była nagrana w studio OKO i wydana w 2012 roku płyta „Magda Piskorczyk Masterclass”. Prowadziła warsztaty wokalne na Meskalina Blues Festival w Środzie Wielkopolskiej, tygodniowe warsztaty muzyczne masterclass w Luksemburgu, została również instruktorem na warsztatach rockowych iM granie w Domu Kultury Imielin.


Magda stworzyła ponadto: płytę studyjną „Blues Travelling” zrealizowaną z udziałem Michała Urbaniaka, album „Magda Live” zarejestrowany na żywo w Radiu Gdańsk oraz wydawnictwo prezentujące koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin’ Slimem, „Live at Satyrblues”. W 2011 roku wydała dwa krążki: studyjny album „Mahalia” upamiętniający setną rocznicę urodzin królowej muzyki gospel Mahalii Jackson oraz podwójny album „Afro Groove” prezentujący zapis koncertu nagranego z Billy Gibsonem, wirtuozem harmonijki z Memphis.


Na początku tego roku, w limitowanym nakładzie w formie digipaka, ukazała się płyta „Make Your Spirit Fly”, zawierająca pierwsze solowe nagrania Magdy z 2002 roku.W Pameli Magdzie towarzyszyć będą: na perkusji Bartosz Kazek, a na gitarach Marcin Zaleś. Poprzedni koncert Magdy w tym miejscu odbył się w lutym w ramach dziewiętnastych urodzin Pameli i był później retransmitowany przez Radio PiK.


Nie pierwszy raz dane nam było zagrać w Toruniu opowiadała wokalistka. – O Pameli słyszałam dużo dobrego, że miejsce z klimatem, że publika, która tam przychodzi jest osłuchana. I kolejny raz Toruń nie zawiódł! Publiczność była magiczna, pięknie współtworząca klimat, żywo reagująca na to co dzieje się muzycznie. Za co wielkie brawa. A Pamela to klub w istocie klimatyczny, prowadzony przez osoby z pasją i serduchem otwartym.


Wydarzenie jest biletowane. Wejściówki w cenie 20 złotych w przedsprzedaży lub 30 złotych w dniu koncertu dostępne są w Hard Rock Pubie Pamela przy ulicy Legionów 36 w Toruniu.Zajrzyj po więcej:

Magda Piskorczyk na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.