Maja Kapłon wraca z charytatywnym singlem „Proszę o lek”

Maja Kapłon to jeden z najbardziej kolorowych ptaków polskiej sceny muzycznej. Autorka tekstów i kompozytorka, która za sprawą swojej wrażliwości, przyciąga słuchaczy niczym magnes. W 2017 roku dotarła do ścisłego finału VIII edycji programu „The Voice of Poland”, gdzie oczarowała publiczność swoim debiutanckim singlem „Plaża nad Wisłą”. Wykon ten doczekał się już ponad 1 000 000 wyświetleń w serwisie YouTube, a powstał w kolaboracji z grupą kompozytorów – Dandysów, z którymi Maja tworzy od 2016 roku. Jesienią 2019 roku, cała Polska zaangażowała się w pomoc dla Mai, której możliwość rozwoju muzycznego została zatrzymana przez zagrażającą jej życiu chorobę kręgosłupa. Aktualnie po wygranej w walce o zdrowie – nie brak jej sił i uśmiechu. Trudna sytuacja w której znalazła się wokalistka okazała się dla niej inspiracją pomocy innym, Maja wykorzysta narzędzie na którym zna się najlepiej: muzykę.

Maja Kapłon przeszła poważną operację , lekarze wydłużyli jej kręgosłup o 10 cm. Teraz wokalistka chce się odwdzięczyć i nagrała singiel zatytułowany „Proszę o lek”. 100 procent zysku z piosenki zostanie przekazane na cele charytatywne dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

„Proszę o Lek” to szalony bieg przez młodzieńczą naiwność. Powstał aby opowiedzieć o upartej Mai, która wierzy, że wszystko jest możliwe. Jest pewne piękno w ryzyku – czym więcej, tym mniej boli, a w końcu marzenia przeobrażą się w rzeczywistość. „Pewnego razu upadłam tak boleśnie, odkrywając przy tym, że moją siłą jest mój upór, a mój upór to wynik wiecznej walki z chorobą. Nauczyłam się z nią żyć i pokochałam pochodzącą od niej wrażliwość – dlatego życie znam z dwóch stron – tej pięknej i lekkiej i tej podszytej strachem. Każdy z nas ma w sobie coś, czego tak bardzo nie akceptuje, a właśnie to jest naszą największą siłą. Nie wstydzę się, że mocno kocham, szybko żyje i dużo mówię – czym intensywniej tym mi szczęśliwiej. A Tobie jak najlepiej? Dziś jeszcze mocniej wierzę, że wszystko jest możliwe. Wrażliwość i szczerość to to, czego pragnie nasz świat. Utwór początkowo miał dla mnie znaczenie walki z niebezpieczną i nierozsądną miłością. Teraz jest zwycięstwem ze strachem i wdzięcznością dla ludzi, którzy doświadczyli bądź na słowo uwierzyli we mnie. Oddaje Wam piosenkę, bo jak mocniej mogę Wam podziękować są pomoc, jak nie muzyką, która jest mną? Cały zysk z utworu oddawać będę corocznie na cele charytatywne związane z osobami chorymi na skoliozę, a czym dalej utwór popłynie, czym więcej osób go usłyszy, tym więcej pomocy dla potrzebujących, a minimalnym wysiłkiem! Chciałabym dziś objąć cały świat i powiedzieć dziękuję Wam za uratowanie mojego życia! „- dodaje artystka.

Utwór „Proszę o Lek” powstał w podzięce i z nadzieją na dodanie odwagi tym niepewnym siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.