„Mapa naszych miejsc” – mocny singiel od Oly

„Mapa naszych miejsc” to piosenka z nutą nostalgii za analogowym światem deskorolki, nocną jazdą rowerem po mieście, nastoletnią miłością, przyjaźnią i chęcią odnalezienia swojej własnej prawdy o życiu.
Jest pierwszym albo ostatnim dniem wakacji, wejściem w nieznane, wspomnieniami z czasów boomu na ”Midnight City” M83. Jest tęskniącą opowieścią o przedmieściach, złotej godzinie i czasach, kiedy Facebook i Instagram nie były jeszcze nieodłączną częścią życia.
To piosenka refleksyjna, ale nie smutna. Tęsknota za tym, co było daje nam poczucie ciągłości i znaczenia w teraźniejszym życiu, buduje pomost miedzy przeszłym, a teraźniejszym „ja”.
Autorką słów i muzyki jest Oly. W nagraniach oprócz Oly. wziął udział Andrzej Konieczny, odpowiedzialny również za aranżację, produkcję i miks.Do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Prewenckiego z Fifne Studio, który opracował innowacyjną technikę operatorską, wykorzystaną podczas zdjęć. W teledysku wystąpił cały zespół Oly.

Jednocześnie z polską wersją singla i teledysku ukazały się ich anglojęzyczne odpowiedniki, pod tytułem „Winterbird”
Oly. (Aleksandra Komsta) to 24-letnia piosenkarka i songwriterka. Ma już na swoim koncie debiutancki album „Home” (2015, Nextpop), a także piosenki do filmu dla młodzieży pt. „Tarapaty”. Współpracowała m. in. z takimi artystami, jak: Low RoarRobert AmirianAndrzej SmolikMaciej GołyźniakFismoll czy Kari. Wystąpiła na wielu liczących się festiwalach, takich, jak: Spring Break Festival, Halfway Festival, Open’er Festival, Liveurope Showcase oraz podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane”. W lutym tego roku teledysk do piosenki Oly., zatytułowanej „Growing Young“, otrzymał nominację na prestiżowym festiwalu filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin. Obecnie Oly. pracuje nad swoim drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

Obserwuj Oly.: https://web.facebook.com/olyofficial/ https://www.instagram.com/oly.music/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.