Marcin Wasilewski Trio zapowiadają album „Arctic Riff”

Marcin Wasilewski Trio powracają z nową płytą! Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 26 czerwca 2020. Album można już zamawiać w przedsprzedaży. Utwór „Vashkar” zapowiadający album jest już dostępny w serwisach cyfrowych.

Arctic Riff”, pierwsza współpraca polskiego, genialnego jazzowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego saksofonisty tenorowego Joe Lovano, od razu zaowocowała muzyką, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Ten wspólny projekt przedstawia nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, „Vashkar” (w dwóch wersjach) oraz improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków. Kunszt gry na kontrabasie Sławomira Kurkiewicza został pięknie wyeksponowany w spontanicznym utworze „Arco”.

Joe Lovano dołączy do polskiego tria na serię wybranych koncertów, a szczegóły trasy zostaną ogłoszone niebawem na specjalnych stronach internetowych oraz na kanałach społecznościowych zespołu. Album „Arctic Riff” został nagrany we francuskim Studio La Buissonne w sierpniu 2019 roku i wyprodukowany przez Manfreda Eichera. Płyta dostępna będzie w formatach CD oraz digital. Wersja LP w przygotowaniu.


Zajrzyj po więcej:

FB: facebook.com/marcinwasilewskitrio.official

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.