Marek Piekarczyk – akustyczny koncert w Centrum Promocji Kultury w Warszawie

Koncert projektu „Marek Piekarczyk Akustycznie”

Centrum Promocji Kultury,  ul. Podskarbińska 2, Warszawa

11 stycznia 2018 (czwartek) godz. 19:00, bilety: 40 zł

Wystąpią:
– Marek Piekarczyk
– Tadeusz Apryjas
– Jacek Borowiecki

W koncercie Marek Piekarczyk Akustycznie znajdują się ballady rockowe ale również piosenki zespołu Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych ciekawych aranżacjach, które w połączeniu z wyjątkowym głosem Marka dają słuchaczowi możliwość do dobrej zabawy, wspomnień i ucieczki od współczesnych stereotypów muzycznych.

Słowo o Marku Piekarczyku:
Wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982. roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. Zespół koncertował w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Super Star „.

Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999 r. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30- tysięcznej widowni. W latach 1990-1991 artysta śpiewał w zespole Balls’ Power, z którym nagrał płytę „XES”.

W latach 1992-1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce. W 2002 r. reaktywowano zespół TSA w oryginalnym składzie, co zaowocowało bardzo dobrze przyjętą płytą „Proceder” wydaną w 2004 r. Nakładem Metal Mind Productions. W marcu 2007 r. ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: „Gdzie jest nasza miłość” i”Czy pamiętasz?”. Płyta osiągnęła status „złotej” już w pierwszym dniu sprzedaży. W 2008 r. Piekarczyk został zaproszony do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008 r., wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater – Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.
24. października 2009 r. ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”.

Teledysk promujący płytę – „Nie zawrócę” został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach artystycznych, w ramach których nagrywa i koncertuje. W 2010 r. nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Prof. Religi, w 2011 r. nagrał utwór „Co u Ciebie” na płycie „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”. Obecnie Marek Piekarczyk regularnie koncertuje z zespołem TSA.

Od lutego 2013 r., występował w kilku edycjach w programie TVP2 „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów. W tym samym roku odebrał „Telekamerę 2013″ dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013″.

Marek często zaprasza swoich „podopiecznych” z VOP i koncertuje z nimi w ramach projektu: „Marek Piekarczyk i Przyjaciele z The Voice of Poland”.

W listopadzie 2014 r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”, książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego. Nowy projekt Marka to audycja muzyczna w radiu RMF FM grana w każdą niedzielę od godziny 15-17.00 zatytułowana „Buntownik z Wyboru”.

cytat z wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1944753992517771/


Marek Piekarczyk – Całe niebo w ogniu    


Zajrzyj po więcej:

fb: https://www.facebook.com/MarekPiekarczyk/


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.