Margaret i jej podbój… Szwecji?

W tę sobotę w hali Scandinavium w Göteborgu odbędzie się jeden z czterech półfinałów słynnych, szwedzkich preselekcji do konkursu Eurowizji tj. Melodifestivalen 2018. Nawet dla fanów tego konkursu, ta informacja byłaby zbyteczna, gdyby nie fakt, iż będziemy mieli w nim „swojego” reprezentanta, a mianowicie Margaret.

To kolejne podejście Polki, aby zaistnieć w konkursie Eurowizji. W 2016 roku startowała w polskich preselekcjach, w których to musiała uznać wyższość Michała Szpaka. Pamiętamy, że jeszcze przed preselekcjami była stawiana jako faworytka nie tylko do pojechania na Eurowizję, ale i do jej zwycięstwa. Los potoczył się inaczej, jednak fakt, iż światu spodobała się piosenka „Cool Me Down” jest zapewne miłe dla piosenkarki, która idzie za ciosem. Szczególnie dobrze przyjęła się ona właśnie w Szwecji, gdzie została wyróżniona złotą płytą za sprzedaż w nakładzie ponad 20 tysięcy kopii.

Oczywiście nie można mówić, że to pewne, iż Margaret pojedzie na Eurowizję, gdyż preselekcje w Szwecji, należące do najbardziej prestiżowych, są niełatwą przeprawą. W każdym z czterech półfinałów znalazło się po 7 piosenek, które walczą o 2 miejsca w finale, bądź o 2 miejsca w koncercie drugiej szansy, z którego to kolejne 4 z 8 piosenek dostanie się do finału. Tak oto w finale znajdzie się 10 piosenek, które powalczą o bilet do Lizbony.

Jeżeli Margaret wygrałaby te preselekcje, to nie byłby to pierwszy raz, kiedy artysta nie reprezentuje swojego kraju. W 1968 roku Austrię reprezentował Czech- Karel Gott, w 1988 Szwajcarię reprezentowała Celine Dion, która jest Kanadyjką, zaś w 2005 roku Szwajcarię reprezentował estoński girls band Vanilla Ninja i nie są to odosobnione przypadki.

Jedno jest pewne! Dzięki występowi w półfinale z piosenką „In My Cabana” może przysporzyć sobie nowych fanów tak w Szwecji, jak i w całej Europie.

Piosenkarka wystąpi 10. lutego o godzinie 20:00, a transmisję przeprowadzi SVT, czyli szwedzka telewizja publiczna. A nam zostało trzymać kciuki, bo kto wie, może będziemy mieli dwóch polskich reprezentantów podczas finałów w maju!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.