Markiewicz & Banaszek „U2 Na Jazzowo ” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie 12.05.2019

Już 12.05.2019 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbędzie się koncert duetu Markiewicz – Banaszek. Artyści postanowili pokazać piosenki kultowego zespołu U2 w zupełnie nowej odsłonie, w klimacie współczesnego europejskiego jazzu.


Małgorzata Markiewicz jest jedną z najbardziej intrygujących wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie m.in. diamentową płytę za album „Psałterz wrześniowy” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, który promo-wała w duecie z Januszem Radkiem piosenką „Psalm dla Ciebie”, a także udział w prestiżowych koncertach w kraju i za granicą oraz nagrody na naj-większych polskich imprezach muzycznych, takich jak Krajowy Festiwal Pio-senki Polskiej w Opolu czy w Sopocie.

Swoją karierę muzyczną zaczęła mając zaledwie 13 lat, wykonując piosenkę Violetty Villas „List do matki” w telewi-zyjnym programie „Szansa na sukces”. Zwyciężyła w finale tego programu i jako najmłodsza uczestniczka w historii wystąpiła w koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę radiowej Jedynki.

https://soundcloud.com/marcin-banaszek/one-u2-cover-by-markiewicz-banaszek-u2-jazz-cover-project

Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (nagroda publiczności oraz najlepszy album roku) a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007. Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej, a zaproszenie do współpracy od legendy polskiej sceny jazzowej Janusza Skowrona, utwierdziło ją tylko co do słuszności obranego kierunku. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Z pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę, której premiera planowana jest w pierwszej połowie tego roku. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka „Niebywałe” została zauważona przez jury konkursu ZAIKS „Piosenka na Sto” i wyróżniona spośród ponad tysiąca utworów nagrodą za najlepsze wykonanie. Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Janusz Skowron, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrow-ski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny.


BILETY: https://www.kupbilecik.pl/baza-5758-u2.na.jazzowo.html#


Współautor projektu „U2 Jazz Cover Project” Marcin Banaszek to pianista i kompozytor, absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie asystent w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w krakowskiej uczelni. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów jazzowych: Nadzieje Warszawy (Warszawa, 2011), Europejskie Integracje Muzyczne (Żyrardów, 2011), Krokus Jazz Festival (Jelenia Góra, 2011), Gnesin Jazz Festival (Moskwa, 2012).Małgorzacie Markiewicz i Marcinowi Banaszkowi na scenie towarzyszą również wyjątkowi muzycy: Michał Zaborski (altówka), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela) – członkowie zespołu Atom String Quartet oraz Andrzej Zielak (kontrabas) i Karol Domański (perkusja).


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram