Masz zespół, a nie wydaliście jeszcze żadnej płyty? Czas to zmienić!

Radiowa Czwórka ogłasza ponownie konkurs na wydanie debiutanckiego albumu. Warunki są dwa: należy mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z inną wytwórnią muzyczną. Zgłoszenia będą przyjmowane od 2 sierpnia do 14 września na stronie www.czworka.online.

– Po ubiegłorocznym sukcesie konkursu na wydanie płyty z „Będzie głośno” nie pozostało nam nic innego, jak ponownie dać szansę młodym artystom – komentuje Damian Sikorski, prowadzący audycję „Będzie głośno” i pomysłodawca akcji. – Rok temu zgłosiło się ponad stu artystów – zespołów i solistów – tworzących muzykę od rocka, przez pop, elektro, hip-hop, reggae, a nawet muzykę klasyczną. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Od 2 sierpnia do 14 września na stronie www.czworka.online będzie można przesyłać zgłoszenia i materiał do odsłuchu. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z inną wytwórnią muzyczną. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi w połowie października, kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Wyda on debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są w grudniu br. w studiu radiowej Czwórki. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Autorów Zaiks, który ufunduje dwie dodatkowe nagrody finansowe: dla autora najlepszego tekstu oraz autora najlepszej kompozycji. Laureatką ubiegłorocznego konkursu została Ms Obsession, która wydała płytę „Manekin”.

„Będzie Głośno!” to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów „Będzie Głośno!”. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu. W audycji goszczą także znani artyści, którzy podpowiadają debiutantom jak odnaleźć się w przemyśle muzycznym i na co należy zwrócić uwagę budując swoją karierę muzyczną.

Podziel się swoją opinią ;)