Mateo Colon – UWAGA! Bardzo mocne granie!!

MATEO COLON powstał w 2002 r. z inicjatywy wokalisty Artura Spyry i gitarzysty  Mirosława Cichosa. Chociaż muzyka kojarzona jest z „Thrash Metalem”, to słychać w niej elementy grunge, punk i heavy metalu z chwytającym rytmem i melodią.

Mateo Colon tworzą: Artur (Czorny) Spyra – vocal,  Mirosław (Eciol) Cichos – gitara, Kazimierz (Kenny Deth) Sładek – gitara,  Wiecho (Viechoo) Krauze – bass, vocal, Tomas (Golem) Dańczak – perkusja. 

Początki zespołu sięgają roku 1996, kiedy to wokalista Czorny wraz z Wiesławem założyli zespół punk – rockowy Niemy Krzyk.

Jako Mateo Colon istnieją od 2002 r., kiedy to gitarzysta Eciol i perkusista Marek dołączyli do grupy.  Wtedy też zespół zwrócił się w kierunku szeroko pojętego metalu,  Nowi członkowie zdobywali doświadczenie w poprzedniej thrash metalowej grupie Necrophobic z Rybnika, której występy i wyróżnienia na festiwalu w Jarocinie w latach 91’92’93, zwieńczone zostały oficjalnym wydawnictwem No More Life wydanym przez Carnage Records jako CD1.

W 2006r. zespół nagrał debiutancki album  In The Half of The Way w Taklamakan Studio prowadzonym przez Przemysława “Perłę” ’Wejmanna (Acid Drinkers), wiosną 2015r. ukazała się druga płyta The Sting, za produkcję którego odpowiedzialny jest Tomasz Zalewski z ZE” Studio. Latem 2015r. zespół  podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią RDS Music, w efekcie czego album The Sting ukazał się w całym kraju, w największych sklepach muzycznych i księgarniach (Empik, Matras).

Jak do tej pory najnowsza płyta zbiera pochlebne opinie, nie tylko w kraju, ale także za granicą. Szczególnie doceniona została na Węgrzech, gdzie pozycja Heavy Metalu jest bardzo silna. Zespół m.in. został zaproszony na wspólną trasę z „Moby Dick” oraz na duży festiwal „Rock On Fest” w Budapeszcie organizowany przez Hammer World Magazin.

Zespół może pochwalić się także m.in. zwycięstwem na festiwalu ROCK  BEZ  IGŁY w Rudzie Śląskiej (2007), udziałem w  TOP-12 MTV Rockuje (2008), a także festiwalowym graniem na Festiwalu „Uwolnić Muzykę” (2014, 2015), czy na Festiwalu Mocnych Brzmień (2016).


MATEO COLON – In The Name Of God


Zajrzyj po więcej:

Mateo Colon na Facebooku

Mateo Colon na You Tube


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.