MaxFlo: Bejf prezentuje wyjątkowy klip i zdradza tytuł płyty

„Synekura” – tak zatytułowany będzie legalny debiut reprezentanta nowej szkoły rapu, Bejfa. Na sklepowe półki album trafi już wiosną tego roku. W czwartek (4.02) poznaliśmy drugi zwiastujący go singiel. Utworowi „No rush” z udziałem Udoo towarzyszy wyjątkowy obraz. Zastosowano w nim efekt podwójnej ekspozycji. Sprawdźcie go koniecznie!

„No rush” to kolejna po „Idziemy po swoje” zapowiedź debiutanckiego krążka Bejfa. Swoim charyzmatycznym wokalem ubarwiła go Udoo. Za jego produkcję odpowiada Frose.

Długo myślałem nad klipem, który oddałby klimat stworzony w utworze. Z rozwiązaniem przyszedł Rahim, który zaproponował wykorzystanie efektu podwójnej ekspozycji. Od razu wiedziałem, że to strzał w dziesiątkę. Oczywiście zaraz po tym, jak  mi wytłumaczono, czym podwójna ekspozycja jest (śmiech). –wspomina Bejf.

Na swoim Facebooku raper opowiada całą historię związaną z powstaniem utworu „No rush”.

Bejf ft. Udoo – „No rush”:


Powyższa wizualizacja jest idealnym przykładem na to, że historia lubi zataczać koło. Podwójna ekspozycja wykorzystywana była bowiem jeszcze w okresie filmu niemego. Służyła m.in. przekazaniu myśli bohatera. Grupa filmowa Przedmarańcza, która odpowiada za realizację wideo, dowiodła, że hip-hop jest bardzo wdzięcznym gatunkiem muzycznym do tego rodzaju eksperymentów.

Podwójna ekspozycja spowodowała miękki, senny i abstrakcyjny obraz. Taki sam jak muzyka Frosego i słowa Bejfa. Tu nie można było po prostu „machać łapami”. „No rush” jako wielowymiarowy utwór dał nam duże pole do popisu, ale jednocześnie kazał szukać odpowiednio płynnych obrazów do połączenia. Ograniczona gestykulacja sprawiła, że sporo pracowaliśmy z Bejfem i Udoo nad pokazaniem emocji na ich twarzach. A obrazy, które w te twarze wkomponowałem, tylko podkręciły efekt – – mówi Aleksander „Kopruch” Kozłowski, reżyser klipu.

Przypomnijmy, że Bejf jest już trzecim – po K2 i Kleszczu – tzw. rekrutem hip-hopu, którego płytę MaxFloRec zdecydowało się wprowadzić na oficjalny rynek fonograficzny.

To niezwykle płodny reprezentant nowoczesnego nurtu. Do tego obdarzony dużą charyzmą sceniczną, co bardzo dobrze wróży jego wejściu do rap gry – mówił o Bejfie szef MaxFloRec, Rahim.

Bejf – „Idziemy po swoje”:


Premiera „Synekury” planowana jest na wiosnę 2016 r. Tymczasem w MaxFloSklepie zamówić można już pierwsze pochodzące z niej utwory.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)


Zajrzyj tu:

Bejf: https://www.facebook.com/bejf.atm?_rdr

Aby pobrać singiel „No rush”, kliknij tutaj: http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Bejf-No-Rush/688

Po więcej materiałów dotyczących Bejfa zajrzyj na MaxFlo.pl: http://maxflo.pl/Bejf.html

Aby być na bieżąco z jego twórczością, subskrybuj MaxFloRecTV: http://goo.gl/sM2A5A

 

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad albumem BIAK X HWR – THE WINNERS.

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *