MEHEHE rozpoczyna letnią trasę promującą płytę „Ciemnienie”

Etnoambientowy duet MEHEHE rozpoczyna letnią trasę promującą swoją płytę Ciemnienie.  Cykl wydarzeń, na które zapraszają artystki to przede wszystkim koncerty „Ciemnienie” – pełne szeptów, zaklęć i dawnych rytuałów zaklętych w dźwięki, które znalazły się na płycie zespołu.


Spotkania z MEHEHE to także magiczne wieczory opowieści o kobietach mocy i ludowej magii „Baby, Szeptuchy, Wiedunki” oraz warsztaty „Dzika natura głosu” skierowane do wszystkich, którzy mają ochotę poszukać różnych wymiarów własnego głosu, również tych dzikich i nieokiełznanych.

Zespół zapowiada, że w najdłuższą czerwcową noc planuje premierę swojego pierwszego teledysku. Więcej informacji wkrótce!LETNIA TRASA MEHEHE:

2 czerwca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Shanti Yoga Studio, Białystok

6 czerwca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Festiwal KooPermatywy, Podlodówek

27 czerwca – koncert CIEMNIENIE / Karrot Kawa i Kultura, Warszawa

13 lipca – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Zlot Szeptuch, Maków

14 lipca – warsztaty DZIKA NATURA GŁOSU / Zlot Szeptuch, Maków

17 lipca  – opowieści BABY, SZEPTUCHY, WIEDUNKI / Teatr w Oknie, Gdańsk

18 lipca – koncert CIEMNIENIE / Festiwal Globaltica, Gdynia

3 sierpnia – koncert CIEMNIENIE / Ethnic Tattoo Fest, Czersk

18 sierpnia – koncert CIEMNIENIE / Bulwart Sztuki Etno, Kraków


Mehehe to etnoambientowy duet, który współtworzą Helena Matuszewska (Same Suki, InFidelis) i Basia Songin (Sutari). We wspólnym projekcie w niekonwencjonalny sposób nawiązują do tradycji szeptuch i magii ludowej wykorzystując akustyczne instrumenty, looper, szamańskie bębny, szepty, krzyki i śpiew.

W marcu 2019 ukazała się ich pierwsza płyta Ciemnienie (AAUU Records Label). Znalazły się na niej autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową, dźwiękami natury i tradycjami szamańskimi z różnych regionów Polski.

Duet Mehehe zadebiutował na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2018, gdzie otrzymał III nagrodę za „przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość”.

Mehehe to: BASIA SONGIN – wilk, kankle, bęben, wrzeciona, szepty, zaklinania, śpiew i HELENA MATUSZEWSKA – złóbcoki, kaszgar, bęben, wrzeciona, looper, zaklinania, śpiew


Zobacz więcej:

Oficjalna Strona

Facebook

You Tube