Malediwy powrócą z nowym albumem „Dolce Tsunami”

Marek Pospieszalski i Qba Janicki czyli duet Malediwy powracają z nowym albumem „Dolce Tsunami” dla trójmiejskiej oficyny Coastline Northern Cuts. Premiera płyty odbędzie się 18 kwietnia 2020 roku we wszystkich serwisach streamingowych.

Malediwy to duet świetnych kompozytorów i improwizatorów – Qba Janicki (perkusja, elektronika) oraz Marek Pospieszalski (saksofon). Artyści bardzo dobrze znani na współczesnej scenie muzyki jazzowej i improwizowanej. Pochodzą ze środowisk z wieloletnimi tradycjami artystycznymi. Poznali się w akademii w Krakowie, a przyjaźń rozwijają na scenie (w projektach Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Hot God, Power of the Horns i wielu innych), jak również poza nią “kiedy marnują czas, zdrowie i pieniądze jednocześnie gromadząc bogate emocje i doświadczenia”.

W odróżnieniu od pierwszej płyty duetu, zarejestrowanej podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na “Dolce Tsunami” spotkamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej. Dzieje się tak za sprawą koncentracji obydwu twórców na wątku amplifikacji instrumentów akustycznych przy pomocy przetworników piezoelektrycznych czy też wzmacniaczy gitarowych, a także osadzeniem różnorodnego pod względem stylistycznym materiału dźwiękowego, w ciepłej, analogowej, pełnej rezonansu przestrzeni, wykreowanej poprzez precyzyjnie kontrolowane sprzężenia zwrotne.

malediwy 2020

Znana jest również tracklista albumu:

 1. Tremolo Accoppiamento
 2. Poco a Poco Animando
 3. Respiro con Forza
 4. Parlando Funebre
 5. Appassionato di una Corda
 6. Lamento da capo al fine
 7. Rubato Dispersione
 8. Marciale Ballabile
 9. Obbligato con Bravura
 10. Rustico cantabile
 11. Sotto Voce amoroso

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/malediwymusic