Męskie Granie po raz dziesiąty zagra w Krakowie!

Już w sobotę kultowa trasa Męskie Granie, sponsorowana przez markę Żywiec, po raz dziesiąty powróci do Krakowa. W nowym miejscu, na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, ponownie zagrają artyści reprezentujący odmienne konwencje i style. Publiczność usłyszy m.in. Natalię Przybysz, Bass Astral x Igo oraz O.S.T.R. W Krakowie wystąpi również MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA 2019, która wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – „Sobie i Wam”. Goście będą mieli także możliwość obcowania ze sztuką w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. W tym roku projekt zabrzmi już po raz dziesiąty. W najbliższą sobotę na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się drugi w kolejności koncert na tegorocznej trasie. Zagrają jedni z najlepszych polskich muzyków. Publiczność usłyszy Jamala, który niedawno powrócił z nowym albumem – „Czarny Motyl”, a także Natalię Przybysz – artystkę, która nie boi się muzycznych eksperymentów, chętnie wychodząc poza znane sobie konwencje i gatunki. Na scenie głównej w Krakowie zaprezentuje się również zespół Bass Astral x Igo, który w ubiegłym roku w Żywcu porwał publiczność i zapewnił Igo miejsce w tegorocznej MĘSKIE GRANIE ORKIESTRZE. Na trasę powróci również O.S.T.R. – były dyrektor artystyczny projektu, który w tym roku wydał nowy album – „Instrukcja obsługi świrów”. Przed krakowską publicznością zaprezentuje się także NOSOWSKA, poruszająca się obecnie w elektronicznych klimatach oraz ØRGANEK, którego gitarowe granie za każdym razem porywa tłumy.

Wielu wrażeń dostarczą muzycy grający na Scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Krakowie zagra Runforrest – laureat konkursu Męskie Granie Young, indie rockowy zespół Terrific Sunday, Karolina Czarnecka – artystka, którą ze względu na jej niebanalne artystyczne eksperymenty należy określić mianem interdyscyplinarnej oraz elektroniczny duet – Linia Nocna.

This slideshow requires JavaScript.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie występ zespołu MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk. W Krakowie wykonają na żywo m.in. tegoroczny hymn trasy – „Sobie i Wam”, który już teraz ma ponad 16 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Podczas koncertu w Krakowie publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki. Z okazji specjalnej edycji trasy kolektyw PanGenerator przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Dodatkowo, na potrzeby tegorocznej odsłony stworzona została wyjątkowa oprawa wizualna oraz muzeum Męskiego Grania.Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/MeskieGranie/

Instagram: https://www.instagram.com/meskie_granie/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCkquAjPHABhLxaGWWCpTuSg

www: https://www.meskiegranie.pl/