Męskie Granie w Krakowie rusza już w tę sobotę! [rozpiska]

Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) Męskie Granie zawita do Krakowa. W kolejnym koncercie sponsorowanej przez markę Żywiec trasy zagrają m.in.: BRODKA, HEY, Julia Pietrucha, Paulina Przybysz i Artur Rojek. Pink Freud pojawi się na scenie z legendami rockowej sceny w projekcie „Punk Freud”, a koncert zamknie występ wyjątkowej grupy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA.


Scena krakowskiego koncertu Męskiego Grania stanie w Centrum Sportu Parkowa, położonym w samym sercu miasta, w zabytkowej części Podgórza. Wystąpią tam młodzi artyści, odważnie zdobywający polską scenę oraz legendy, które kształtowały ją przez dziesięciolecia.

Ważnym wydarzeniem sobotniego wieczoru będzie koncert Artura Rojka, dla którego występy na trasie Męskiego Grania są powrotem na scenę po ponad rocznej przerwie. Artysta zaprezentuje m.in. utwory nagrane z Myslovitz oraz piosenki z solowej, wielokrotnie nagradzanej płyty.


ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z MĘSKIEGO GRANIA 2016


Poszukiwanie nowych brzmień to domena jazzowej grupy Pink Freud, która w Krakowie zagra utwory z wydanego 10 lat temu albumu „Punk Freud”. Nietypowe zderzenie odległych od siebie gatunków zaowocowało intrygującymi kompozycjami, które razem z zespołem zagrają prawdziwe legendy rocka: Tomek Lipiński, Robert Brylewski, Tomek Budzyński, Robert Robal Matera, Antoni Gralak i Alek Korecki.

Wiele emocji wzbudza także występ BRODKI. Wokalistka podczas trasy Męskiego Grania zaskakuje nowymi wcieleniami. Świetnie wrażenie robią odświeżone, mocniejsze aranżacje jej przebojów z albumów „Granda” i „Clashes”, a całość znakomicie uzupełniają efekty wizualne.

W nieco innych klimatach porusza się Julia Pietrucha, ujmująca delikatną barwą głosu i kojącymi dźwiękami ukulele. Artystka świetnie wypada zarówno w melancholijnych balladach, jak i w skocznych, folkowych kompozycjach, a podczas koncertów potrafi wytworzyć magiczny nastrój.

W Krakowie nie zabraknie także mocniejszych brzmień. W sobotę zobaczymy jedną z rockowych legend – grupę HEY. Na płycie „Błysk” zespół wrócił do swoich korzeni, ale wciąż znajduje przestrzeń na eksperymenty, czego dowodem jest występ Katarzyny Nosowskiej w utworze MIOUSHA „Tramwaje i gwiazdy”.

Przed krakowską publicznością wystąpi też Paulina Przybysz. Wokalistka znana m.in. z grupy Sistars zaprezentuje w pełni autorskie utwory, w których stawia na zdecydowany przekaz i zaangażowane teksty.

Kulminacyjnym punktem koncertu będzie występ grupy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA, łączącej różne style i różne wrażliwości muzyczne. W Krakowie, wraz zaproszonymi gośćmi zagrają autorskie aranżacje znanych przebojów oraz „Nieboskłon”, hymn tegorocznej trasy Męskiego Grania.

Interesująco zapowiadają się także koncerty na Scenie Ż, oddanej w ręce mniej znanych, ale utalentowanych artystów. W Krakowie zagrają na niej: rockowa KAROOSELA, Kobieta z wydm, czyli nowy, intrygujący projekt Błażeja Króla; hip-hopowe odkrycie ostatnich lat – duet PRO8L3M oraz kolektyw Heart&Soul, złożony z czołowych artystów sceny alternatywnej.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2017 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.meskiegranie.pl.


PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT W KRAKOWIE:

 Scena główna:

17:00 Julia Pietrucha

17:55 Paulina Przybysz

18:55 Pink Freud

20:15 BRODKA

21:20 Artur Rojak

22:30 HEY feat. MIUOSH

23:40 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA


Scena Ż:

19:50 KAROOSELA

21:00 Heart&Soul

22:10 Kobieta z wydm

23:15 PRO8L3M


Redakcja Muzykoholicy.com w tym roku również odwiedzi Męskie Granie, dlatego też śledźcie nas na facebooku/instagramie, aby nie przegapić naszej relacji! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.