Mgły nad „Bałtykiem” – Muzykoholicy prezentują drugi klip warszawskiego zespołu

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół Mgły prezentuje swój drugi singiel „Bałtyk”.


Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska, Ada Wyszyńska, Piotr Grudziński, Wojciech Seńko, Bartosz Mielczarek, Rafał Olewnicki – na granicy frontów, na granicy dźwięków.


„Bałtyk” – drugi klip zespołu Mgły.


„Bałtyk” jest drugim, po „Czekam na lato”, singlem Mgieł. Swoją premierę miał na początku maja 2018 r. Opowiada o historii toksycznej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć.

Plaże „chłodnych mórz”, o których mowa w tekście wokalistki Ewy Wyszyńskiej są metaforą kompromisu, na jaki godzi się bohater tej historii. Kompromisu, który każe mu trwać przy drugiej osobie na przekór rozsądkowi. Historia nie jest jednak smutna, a przeciwnie pełna nadziei. Morze pojawiające się w teledysku jest symbolem związku, samotności.

Piosenka od chwili premiery całkiem dobrze radzi sobie na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych. Usłyszeć ją można m.in. w Liście Przebojów Radia Rzeszów.

Zdjęcia Mateusza Czuchnowskiego oddają klimat emocji bohaterów. Muzyka, za którą odpowiada Piotr Grudziński, również nawiązuje do tematyki morskiej – mewy, głos syren statku. Reżyserem teledyzku jest Agata Biziuk, a główne role zagrali Natalia Wieciech i Sebastian Cybulski.

Gościnnie w nagraniu wzięli udział: Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Daniel Orlikowski (flugelhorn)i Łukasz Makowski (kontrabas).


Przedstawiamy Wam kilka zdjęć z planu klipu „Bałtyk”.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.