Mgły powracają – ich „Smutna Piosenka” poruszy Wasze serca

Singiel „Smutna piosenka” zwiastuje nadchodzący album „Samotna podróż do Arkadii”, który ukaże się już 24 kwietnia 2020.


To piąty singiel zespołu, do którego zdjęcia powstały w Rzymie jesienią 2019 r. Klip miał być zapisem wewnętrznej podróży w przeszłość, tymczasem życie napisało do niego zupełnie inny scenariusz. Smutna piosenka”, poprzez swoje odniesienie do Wiecznego Miasta, stała się symbolem potrzeby bliskości. Bliskości, której nie brakowało nam nigdy tak bardzo, jak dziś. 

Gościnnie, w utworze udzielił się trębacz Daniel Orlikowski, którego przenikliwe solo podkreśla dramatyzm utworu. Pierwotnie, klip opowiadał zupełnie inną historię – dziś nasuwają się jednoznaczne skojarzenia.

W związku z tym, chcąc odwdzięczyć się włoskiej stolicy, zespół zachęca do wsparcia działań Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM, który pomaga szpitalom, szkoli personel medyczny z resuscytacji, a jego członkowie niosą pomoc w całej Polsce i na misji we Włoszech: https://pcpm.org.pl/lekarze-i-ratownicy-z-pcpm-pomoga-wlochom-w-walce-z-koronawirusem.html

Pod powyższym linkiem można zapoznać się z działaniami PCPM i go wesprzeć.Montaż: Aleksandra Rosset

Autor zdjęć: Piotr Grudziński

Występują: Ewa Wyszyńska, Piotr Grudziński

Muzyka: Ewa Wyszyńska, Piotr Grudziński

Słowa: Ewa Wyszyńska

Mix, mastering: Marcin Gajko

Produkcja: Piotr Grudziński

Wydawca: Wytwórnia Mgły

Dystrybucja cyfrowa: Kayax

Mgły: Ewa Wyszyńska, Ada Wyszyńska, Piotr Grudziński, Wojciech Seńko, Bartosz Mielczarek,Rafał Olewnicki,

Z gościnnym udziałem Daniela Orlikowskiego (trąbka).