Michał Kmieciak w przedpremierowej trasie Fall For You Tour

Wielkimi krokami zbliża się zaplanowana na 2019 rok premiera drugiego albumu Michała Kmieciaka. Zanim jednak płyta, nad którą prace właśnie trwają, ujrzy światło dzienne, podczas jesiennej trasy Fall For You Tour poznamy nowy materiał. Świeże kompozycje zostaną także uzupełnione przez najciekawsze fragmenty debiutanckiego krążka.


Wydana w 2016 roku płyta „Love Lost” była jednym z pierwszych polskich wydawnictw wpisujących się w nurt contemporary classical. Michał Kmieciak, poznański pianista i kompozytor, wśród swoich największych inspiracji wymieniał wtedy takich artystów, jak Ludovico Einaudi, Ólafur Arnalds, Nils Frahm, Max Richter i Dustin O’Halloran. Album zawierał dziewięć melodyjnych kompozycji, w nieco filmowym klimacie. Teraz przyszedł czas na nową pozycję w dyskografii muzyka.


Teledyskiem do „Lullaby for Two Lonely People”, gdzie główną rolę zagrał Paweł Swiernalis, zamknęliśmy etap związany z płytą „Love Lost”. Nie znaczy to jednak, że odżegnujemy się od tego materiału. Podczas jesiennej trasy pokażemy zarówno nowości, jak i moje ulubione utwory z debiutu. Te koncerty będą pomostem pomiędzy tym, co było, a tym, co właśnie nadchodzi. I pierwszą okazją do zweryfikowania nowych utworów u najważniejszego recenzenta – publiczności – podkreśla Michał Kmieciak.Wraz z Dominiką Dołżyńską (skrzypce) i Aleksandrą Walczak (wiolonczela) Michał Kmieciak zaprezentował się na najważniejszych festiwalach showcase’owych (Enea Spring Break w Poznaniu, SeaZone w Sopocie), Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, w domach kultury, klubach i na plenerach w całym kraju. Zdarza mu się ponadto występować solo, jak podczas otwarcia poznańskiego festiwalu Ale Kino! lub dwóch edycji Piano Day w stolicy Wielkopolski.


Niepowtarzalny klimat stworzony przez zespół Michała Kmieciaka wykorzystujący jedynie fortepian, skrzypce i wiolonczelę oraz przesycone emocjami, piękne melodie i charakterystyczne, zaskakujące harmonie – tego wszystkiego bywalcy koncertów owego pianisty mogą spodziewać się zawsze. Dodatkowym smaczkiem Fall For You Tour okażą się z pewnością nowości zaprezentowane absolutnie przedpremierowo.


zobacz, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Michał Kmieciak:

26 października 2018 / Szczecin / Klub Delta
9 listopada 2018 / Leszno / Zakład
10listopada 2018 / Gliwice / Podwórko
11 listopada 2018 / Wrocław / Nietota


zajrzyj po więcej:

Michał Kmieciak na Facebooku


fot. Monika Lisiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.