Michał Milczarek Trio promuje drugą płytę ,,Ambient Works” || koncert w Warszawie

Boska Entertainment zaprasza na kameralny koncert MM3 w ramach trasy Ambient Works Live, promującej najnowszą płytę zespołu Michał Milczarek Trio. Wydarzenie, o którym mowa odbędzie się już wkrótce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a dokładniej w czwartek 22go września o godzinie 19:00.

michal-milczarek-trio_1

Michał Milczarek Trio to jedna z najciekawszych grup muzycznych na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy trzech młodych, utalentowanych muzyków – Michał Milczarek (gitara), Mateusz Modrzejewski (perkusja) i Bartek Łuczkiewicz (bas). Zespół tworzy muzykę będącą połączeniem modern jazzu, rocka i elektroniki. Koncerty MM3 uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. W 2014 roku MM3 zwyciężyło w konkursieJazzowy Debiut Fonograficzny organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. W czasie ostatnich miesięcy zespół występował przede wszystkim na prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Ethno-Jazzowy Flugery Lwowa (Ukraina), Jazz Bez Festival (Ukraina), festiwal Warszawa Singera, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Eye On Culture, Rzeszów Jazz Festival. Do tej pory MM3 miało na koncie dwa wydawnictwa: EP-kę The Big Game (2012) i album Squirrels and Butterflies (2014). W tym roku pojawił się nowy album utalentowanego trio – Ambient Works (2016), a płyta będzie dostępna w sklepach już wkrótce.


Ambient Works to studyjny eksperyment przenoszący muzyków MM3 do świata nowoczesnego jazzu, skrzyżowanego z elektroniką i minimalizmem. Druga płyta zespołu to zapis w pełni improwizowanej sesji nagraniowej. Składa się na nią 11 muzycznych szkiców „skomponowanych” dokładnie w momencie ich wykonania. Ambientowe przestrzenie zagrane jedynie na trzech żywych instrumentach czynią z „Ambient Works” płytę nowatorską koncepcyjnie i brzmieniowo. Ogromną rolę w przygotowaniu płyty odegrał Envee, który wraz z liderem zespołu wyprodukował i zmiksował materiał.


Poza kilkoma kompozycjami z poprzedniego albumu, gramy wpełni improwizowane utwory. Staramy się przekazać publiczności ten konkretny rodzaj energii i chemii, jakiej doświadczyliśmy w studio. Kompozycje powstają na scenie, a my próbujemy balansować pomiędzy ambientem a jazzem. Publiczność ma okazję posłuchać nas w tym wydaniu tylko ten jedyny raz. Nigdy nie zagramy takich samych, a nawet podobnych koncertów. Każdy z nich jest zupełnie inny.”  – zapowiada wydarzenie lider MM3, Michał Milczarek


Bilety na koncert dostępne są na stronie:

www.biletomat.pl

michal-milczarek-trio_2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.