Michał Rudaś & Healing Incantation z albumem „Mystic India”

22 listopada br. światło dzienne ujrzała płyta „Mystic India” Michała Rudasia i Healing Incantation. Wśród gości specjalnych wydawnictwa znaleźli się między innymi Kayah i Henryk Miśkiewicz.


„Mystic India” to najnowszy album wokalisty znanego ze swych inspiracji muzyką indyjską, Michała Rudasia, oraz duetu instrumentalnego Healing Incantation, w skład którego wchodzą Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) i Adam Słupczyński (tabla).


W tym składzie muzycy nagrali pierwszy wspólny materiał, ale w ich dorobkach indywidualnych znajdują się już inne wydawnictwa. Michał Rudaś stworzył dotychczas dwa solowe albumy inspirowane muzyką indyjską, „Shuruvath” i „Changing”, a także EP „Wieloryby i syreny”. Z kolei Tomasz „Ragaboy” Osiecki jest autorem debiutanckiego solowego albumu „Golden Sitar Star”, Adam Słupczyński zaś – płyty „Tam czyli tu”. Healing Incantation ma na swoim koncie pierwszy krążek zatytułowany po prostu „Healing Incantation”.


Na „Mystic India” Michał Rudaś i Healing Incantation  interpretują klasyczną muzykę indyjską – ragę hindustani, której tajniki poznawali u indyjskich mistrzów. Prezentują ponadto własne kompozycje, oparte na ragach. Sięgają również do repertuaru legendarnego zespołu The Beatles i reinterpretują wspaniałą kompozycję George’a Harrissona, „Within You, Without You”.


W nagraniu „Mystic India” gościnny udział wzięli niezwykli artyści: wokalistka Kayah, czołowy jazzowy saksofonista Henryk Miśkiewicz oraz młody i uznany wiolonczelista Jan StokłosaPłyta została zrealizowana w warszawskim studiu „Diamentowy Pies” metodą „na setkę”, by zgodnie z tradycją indyjską zachować żywy i koncertowy charakter tej muzyki.


Album ukazał się nakładem wydawnictwa Atma Music i jest dostępny w sprzedaży fizycznej i elektronicznej na stronie http://www.michalrudas.pl/pl/kontakt/sklep oraz w innych internetowych sklepach muzycznych. Premierę w formie elektronicznej na iTunes i w kanałach streamingowych przewiduje się na początek roku 2018.Michał Rudaś to piosenkarz znany szerokiej publiczności telewizyjnej z takich programów, jak: „Jaka to melodia?”, „Taniec z gwiazdami” (wokalista Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia), „The Voice of Poland” (ćwierćfinalista czwartej edycji), „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (finalista szóstej edycji). Zafascynowany kulturą Indii, podczas swoich wielu podróży do tego kraju pobierał nauki klasycznego śpiewu indyjskiego u wykładowcy Sanskrit University of Varanasi Anupa Misry. Nominowany do Fryderyka i Superjedynki za pierwszy album. Jest wokalistą folkowego zespołu Lelek. Występuje również w Teatrze Pieśń Kozła w spektaklach „Wyspa” i „Return To The Voice”.


Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) współpracował z Hey, Kayah, Anią Rusowicz, T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, Pawbeats, komponował też dla Meli Koteluk. Jako gitarzysta związany jest z zespołem Isle of Love. Gry na sitarze uczy się między innymi u Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara).


Adam Słupczyński (tabla) to podróżnik i muzyk, zwiedził wiele stron świata, także tych muzycznych. Udzielał się zarówno w projektach neofolkowych (Rirliel), improwizatorskich (terenNowy), etnicznych (Tam Czyli Tu), sambowych (Bloco Central, Prataouro) oraz indyjskich w Healing Incantation. Gra na wielu instrumentach perkusyjnych, szkolił się u Davida Saucedo-Valle na kongach i u Shri Keshava Rao Nayak na tabli. Współpracował i występował z takimi artystami, jak Anna Jurksztowicz, Milo Kurtis i Kayah


Zajrzyj po więcej:

Michał Rudaś na Facebooku

strona oficjalna Michała Rudasia

Healing Incantation na Facebooku


fot. Robert Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.