Michał Sołtan i jego lipcowe Tournee!

Dla Michała Sołtana nadchodzący miesiąc będzie bardzo pracowity. Czeka go promocja singla „Najlepiej” podczas 5 koncertów w 4 miastach w całej Polsce.

Początek lata, to i piosenka na lato! W Michale czasem budzi się dzieciak, czego on sam życzy każdemu, jak najczęściej. 3 lata temu z racji miłości od środka buchającej, wyzwalającej, beztroskiej pomysł na piosenkę spłynął.

Po tej przygodzie Michał nie spoczął na laurach, rozpoczął niełatwą drogę solową, ze swoim ponadgodzinnym programem zagrał do tej pory prawie 70 koncertów, zorganizował 30 warsztatów „Uwolnij Muzykę”. Utwór od ponad 2 lat towarzyszy Michałowi na koncertach.

Przyszedł czas na oficjalną premierę. Singiel uniwersalny, dedykowany dla dorosłych dzieci oraz zakochanych par. Dzielcie się i cieszcie nią wszyscy, jeśli Wam pieśń się spodoba – udostępnijcie, puśćcie w świat.

Sam wokalista mówi: „Trudniej komponować piosenki wesołe, w tonacji durowej. Że mogą być infantylne, „co ten gość taki szczęśliwy”. Ale zasadę mam prostą. Jeśli czuję się pozytywnie, uśmiechnięty, biorę instrument i mogę uwiecznić tę radość w mojej muzyce, to to robię. Zależy mi, żeby piosenka była prosta, nie prostacka i była nośnikiem solówek jazzowych, improwizacji, które uskuteczniam na koncertach. Koncerty są najważniejsze. Tu się uwalniam i zasilam energią płynącą od słuchaczy. Wciągam ich w moją muzykę. Ostatnio po jednym koncercie podeszła do mnie pewna seniorka. Powiedziała, że w trakcie słuchania, czuła się jak 16-to latka. To mnie upewnia, że chcę grać muzykę uniwersalną, która po prostu płynie prosto z serca.”

Najbliższe koncerty promujące nowy singiel:

– 9.07 Dom Zarazy – Gdańsk Oliwa g. 18

– 12.07 Tarnów Polskiej Piosenki – Rynek Główny w Tarnowie g. 20

– 13.07 Czerwony Fortepian – Kielce g.20

– 14.07 Pałac w Małkowie – Małków g.21

– 21.07 Paszcza Lwa – Gdańsk Oliwa g.20

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Informacje o utworze „Najlepiej”:

Michał Sołtan – słowa, muzyka, wokal, gitary, ukulele, fortepian preparowany, odgłosy paszczowe, perkusjonalia,

Nagrano w Quality Studio – Robert Szydłowiec,

Produkcja – Michał Sołtan, Ryszard Wojciul,

Edycja – Ryszard Wojciul,

Mix & mastering – Mariusz Dziurawiec (AsOne Studio),

Zdjęcie – John Guillemin,

Projekt graficzny – Paweł Sadaj;

 

O autorze:

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, organizator koncertów, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox. Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YouTube, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD w ramach członkostwa w Rotary Club Warszawa – Żoliborz.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/MichalSoltanOfficial/?pnref=lhc

http://www.soltanartgroup.com/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.