Michał Szpak powraca z utworem „Don’t Poison Your Heart”

Po wielkim sukcesie albumu „Byle Być Sobą”, Michał Szpak po dwóch latach od premiery swojego platynowego krążka wszedł do studia nagrań i oddał się pracy nad swoim drugim wydawnictwem.


Pierwsze efekty można poznać i usłyszeć już teraz. „Don’t Poison Your Heart” to najnowszy, utrzymany w rockowych klimatach singiel Michała Szpaka.


https://michalszpak.lnk.to/DontPoison


Piosenka zwiastuje nowy materiał, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2018 roku. Twórcami utworu są Andy Palmer i Kamil Varen. Tekst utworu porusza problem tak zwanego hejtu i fake’u, widocznego i rozpowszechnionego zwłaszcza w sieci. Traktuje o tym, by nie zatruwać swojego umysłu i serca nienawiścią, bo przez to tracimy swoją dobrą energię.


Nasze naturalne „światło” – nasza życiowa aura zostają zaburzone, jesteśmy coraz częściej poirytowani, rozdrażnieni i zmęczeni zalewem fałszu i nienawiści w sieci. Warto znaleźć w sobie siłę, by zwalczać w sobie tę „truciznę” – hejt i fake – truciznę XXI wieku – mówi wokalista.


Wydawca przygotował dla nas listę dziesięciu faktów związanych z Michałem Szpakiem oraz nagraniami pochodzącymi z krążka „Byle Być Sobą”. Sprawdźcie, czy znaliście wszystkie z nich!

1. Na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015 Michał Szpak z utworem „Jesteś Bohaterem” zdobył SuperPremierę.
2. W maju 2016 roku Michał reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z piosenką „Color Of Your Life” zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. W ogólnej klasyfikacji zajął wysoką ósmą lokatę.
3. Na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016, po wykonaniu piosenki „Byle Być Sobą”, wokalista otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta oraz wywalczył bardzo prestiżową główną nagrodę opolskiego Festiwalu – Grand Prix Publiczności w Konkursie Złote Opole 2016.
4. Album Michała Szpaka „Byle Być Sobą” jesienią 2016 uzyskał status Platynowej Płyty. Krążek „Byle Być Sobą” był jednym z najchętniej kupowanych polskich wydawnictw na liście sprzedaży OLIS dwukrotnie zajął pierwsze miejsce .
5. Po sukcesie w Konkursie Eurowizji Michał Szpak uznany został za najlepszego wokalistę Eurowizji 2016.
6. „Color Of Your Life” zdobyło pierwsze miejsce w Europie wśród piosenek z Eurowizji 2016, do których publiczność przez lato i jesień 2016 wracała najchętniej.
7. W rankingu internautów z całego świata na najlepszą propozycję w historii Konkursu Piosenki Eurowizji utwór „Color Of Your Life” uplasował się na bardzo wysokim dwudziestym siódmym miejscu i w ten sposób Michał wyprzedził wszystkie polskie gwiazdy biorące dotychczas udział w Konkursie Eurowizji, a nawet samą Celine Dion, która ze swoją eurowizyjną piosenką znalazła się na osiemdziesiątym ósmym miejscu.
8. Singiel „Color Of Your Life” już jesienią 2016 pokrył się w Polsce potrójną platyną i aktualnie zbliża się do statusu Diamentowej Płyty.
9. „Color Of Your Life” odniosło największy międzynarodowy sukces w Historii Polskiej Muzyki Rozrywkowej w międzynarodowych rankingach iTunes. Przez lato roku 2016 piosenka dotarła do TOP 10 w kilkunastu europejskich krajach. Zyskała również popularność wśród zagranicznych użytkowników Spotify. Michał Szpak, jako pierwszy polski wokalista, znalazł się z utworem „Color Of Your Life” w Spotify Viral 50TOP 50 USA Billboard Spotify.
10. Piosenkarz koncertuje intensywnie w całym kraju, a na jego występy przychodzą dziesiątki tysięcy widzów reagujących bardzo emocjonalnie i żywiołowo. Niejednokrotnie prezentował się też za granicą. Hasło „Michał Szpak” należy do najczęściej wyszukiwanych w Polsce fraz internetowych. Michał znajdował się wielokrotnie na czele najpopularniejszych artystów w sieci. Piosenka „Color Of Your Life” przekroczyła już 60 milionów odsłon w Internecie i ta liczba cały czas rośnie.


Zajrzyj po więcej:

Michał Szpak na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.