Mietall Waluś powraca z nowym klipem i płytą

Listopad będzie bardzo ważnym miesiącem dla Mietalla Walusia, wokalisty i gitarzysty związanego z takimi zespołami, jak Negatyw czy Lenny Valentino. 20 listopada odbędzie się premiera podwójnego, solowego albumu muzyka, poprzedzona premierą winylowego singla i klipu.


Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat 90. Współzałożyciel takich zespołów, jak Lenny Valentino, Penny Lane czy Warsaw Bombs  (z Muńkiem Staszczykiem) oraz twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine. W swoim dorobku artystycznym Mietall Waluś blisko współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej, między innymi Katarzyną Nosowską Arturem Rojkiem. 20 listopada br., nakładem Kubica Productions, wydaje podwójną płytę zatytułowaną „Dwie dekady”. Album będzie zawierał dwadzieścia wybranych piosenek, które powstały na przestrzeni dwudziestoletniej aktywności artystycznej Mietalla. Wszystkie utwory zarejestrowano na nowo, niektóre również na nowo zaaranżowano.


Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – mówi Mietall. – Jeden zawiera nieco bardziej mocniejsze i rock’n’rolowe  utwory, druga płyta pokazuje mnie z tej spokojniejszej strony: bardziej nostalgiczne, wyciszonej, może nieco „poschizowanej”. W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę – dodaje.


Na krążku znajdą się także dwie propozycje premierowe: „Nigdy nie chciałem twym kumplem być” oraz „Potrzebuję rewolucji”. Tę drugą z wymienionych zarejestrowano w kultowym studio Abbey Road w Londynie, gdzie nagrywali najwięksi światowi muzycy, na przykład The Beatles, Pink Floyd czy Freddy Mercury. Mietall Waluś jest pierwszym polskim muzykiem alternatywnym, któremu pozwolono do Abbey Road wejść z kamerami – zrealizowano tam specjalny wywiad oraz dokument. Singiel „Potrzebuję rewolucji” ukaże się w formie unikatowej, 7-calowej płyty winylowej. Jego premiera odbędzie się 10 listopada br.


Zajrzy po więcej:

Mietall Waluś na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.