Mietall Waluś z nową wersją utworu „Dziewczyny nie palcie marihuany”

30 listopada br., nakładem Kubica Productions, ukaże się potrójne wydawnictwo Mietalla Walusia: wydany w formie box CD i podwójnej płyty winylowej album „Dwie dekady”, podsumowujący dwudziestoletni dorobek artystyczny, oraz singla na 7-calowym winylu. Mietall udostępnił również nową wersję utworu „Dziewczyny nie palcie marihuany” zespołu Negatyw.


„Dwie dekady” Mietalla Walusia to podsumowanie dwudziestu lat artystycznej aktywności w bardzo wielu projektach. Na podwójny krążek składa się dwadzieścia jeden utworów, w tym dwa premierowe oraz dziewiętnaście wybranych spośród wszystkich piosenek Mietalla Walusia rozproszonych na dziesiątkach płyt, ponownie zaaranżowanych i nagranych. Muzyk udostępnił nową wersję propozycji „Dziewczyny nie palcie marihuany”, poznaliśmy też okładkę rzeczonego, nadchodzącego wydawnictwa.„Dziewczyny nie palcie marihuany” to piosenka, która powstała w latach 90. i znalazła się na debiutanckiej płycie zespołu Negatyw zatytułowanej „Paczatarez” – mówi Mietall. – To moja ulubiona piosenka koncertowa obok takich utworów z debiutu, jak „Amsterdam” czy „Lubię Was Dziewczyny”. Były jednymi z najważniejszych piosenek tego albumu, a fani alternatywnego rocka w tamtych czasach bardzo dobrze kojarzyli ten oryginalny kawałek. Wierzę, że dziś nie będzie inaczej – dodaje.


Wspomniane już podwójny box CD oraz podwójny album winylowy zostaną wzbogacone o nagrany w Abbey Road singiel „Potrzebuję rewolucji” na 7-calowym winylu. W dniu wydania płyty pojawi się ponadto teledysk do owego singla. Jego fragmenty można sprawdzić w opublikowanym przez Mietalla filmiku, w którym informuje o przesunięciu daty premiery.Singiel „Potrzebuję rewolucji” zaprezentowano przedpremierowo na antenie Antyradia.


Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – opowiada Mietall. – Jeden zawiera nieco bardziej mocniejsze i rock’n’rolowe utwory, druga płyta pokazuje mnie z tej spokojniejszej strony: bardziej nostalgiczne, wyciszonej, może nieco „poschizowanej”. W ten sposób w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę – dodaje.


Mietall Waluś to muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat 90. Współzałożyciel takich zespołów, jak Lenny Valentino, Penny LaneWarsaw Bombs czy Negatyw oraz inicjator solowego przedsięwzięcia pod nazwą Mietall Waluś Magazine. Mietall Waluś współpracował z czołowymi artystami polskiej sceny rockowej i alternatywnej (między innymi Katarzyną Nosowską, Arturem Rojkiem czy Muńkiem Staszczykiem).


Zajrzyj po więcej:
Mietall Waluś na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.