Mięty Pole: Psychocukier już 25 stycznia. Mamy dla Was wejściówki!

Nowy cykl koncertów w Grodzisku Mazowieckim stworzony przez Krzysztofa Rogalskiego to idea przeglądu najciekawszych projektów muzycznych reprezentujących szeroko rozumianą muzykę alternatywną i eksperymentującą, spoza głównego nurtu medialnego. Jako pierwszy na scenie Mięty Pole pojawi się zespół Psychocukier!

Istnieją od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Zwolnili muzycznie i życiowo, ale nadal kiedy trzeba uderzają najgłośniej. Zaczęli sami, nagrywając w swoim studiu na wsi. Eksperymenty, improwizowanie, loopy, „norweskie” wokale, przetworzone ślady.

Z gotową płytą zwrócili się do producenta swojego poprzedniego krążka – „Diamenty” czyli NOON’a. Zgodzili się na niełatwą propozycję – nagranie płyty od nowa. Materiał został więc wywrócony do góry nogami po raz pierwszy. Ponowna sesja odbyła się z powrotem w mieście, była płynna choć szalona – taka jaka powinna być. Żywa muzyka, z wszelkimi niedoskonałościami wróciła do komputera. Nagrania z obu sesji zaczęły się łączyć, pojawiła się improwizacja na bębnach, nagrania terenowe, nagrania z dyktafonu, pianino, sample, syntezatory, a wokale wyszły na wierzch – alternatywna rzeczywistość ich muzyki.

Premiera: 15.10.2018

Tracklista:

1. Świt
3. Fuga
5. Horyzont
6. Klin
7. Sad&Pretty
8. Daj mi serce
10. Cantus Cycneus
12. 7
13. Północ

„Antypody umysłu” (wyd. Nowe Nagrania) to płyta, która zaskakuje nie tylko tych, którzy znają ich poprzednie wydawnictwa. Tym razem usłyszymy tu muzykę spokojną choć podszytą niepokojem i euforyczną melancholią. Jak sami przekonują:

Nasza piąta płyta będzie zaskakiwać swoją twórczą wolnością w każdej minucie, a jeśli słyszeliście taki album rock’n’rollowy to zwracamy Wam pieniądze.


25.01.2019 – PSYCHOCUKIER

15.02.2019 – KRÓL

15.03.2019 – BABU KRÓL

Szczegóły:
Miejsce: Mediateka Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57
Start (wszystkie koncerty): godz. 19.30
Wstęp na poszczególne koncerty: 25 zł
Bilety: kasy/rezerwacja TEL. 22 734-79-44, kino@centrumkultury.eu
ul. Spółdzielcza 9


Organizatorzy:

Mięty Pole
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Mediateka Grodzisk Mazowiecki


KONKURS

pozostaw po sobie ślad w komentarzu pod postem. 18.01 rozlosujemy jedna osobę, która wygra podwójne zaproszenie na koncert zespołu Psychocukier. Powodzenia!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.