Mike Skowron prezentuje nowy singiel pt.”L1”

Grupa Mike SKOWRON po raz kolejny zaskakuje! Tym razem na światło dzienne postanowili wypuścić singiel „L1”. Jest to już trzeci opublikowany w sieci utwór z ich debiutanckiej epki pt. „Skrawki”, która pojawiła się na jesieni ubiegłego roku. Znajdziemy  na niej niesamowite akustyczne brzmienia, które zespół połączył z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów.  Aranże utworów bogate są w różnorodne akcenty, połączone z minimalizmem i przejrzystością kompozycji. Możecie na niej znaleźć tropy folku, indie rocka czy dreampopu.


L1” to drugi singiel promujący płytę „Skrawki„, do którego zespół stworzył artystyczny wideoklip pełen poetyckiej symboliki. To opowieść o „zasiewaniu, o kobietach, odradzaniu duchowym, odrastaniu„. „Zazieleni się, co odcięto kiedyś nam.”


Jak mówi reżyser Olga Czyżykiewicz:

Teledysk ma być epilogiem do tekstu, a nie jego dosłownym odzwierciedleniem. W klipie chcieliśmy opowiedzieć o czasie uzdrawiania. To czas ostatecznego odcinania, pustki, ponownego zasiewania, czekania. Ale w ufności w uzdrowienie. To też opowieść o tym, że czasem coś jest od nas większe i że prawdziwe uzdrowienie odbywa się w świecie niewidzialnym. Musimy „zapaść w sen” i oddać siebie z ufnością, że na nowo się odrodzimy. To mój najbardziej osobisty scenariusz jak dotąd.”Mike SKOWRON to projekt stworzony przez muzyków, którzy lubią eksperymentować. Jednocześnie ważna jest dla nich prostota, wyczucie muzycznej przestrzeni i stworzenie odpowiedniego klimatu.  Na płycie wykorzystano bogate instrumentarium – gitary akustyczne, dzwonki, toy piano, a także analogowe i współczesne syntezatory, gitary elektryczne, bas, a także pierwsze surowe tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Ciekawostką jest to, że nie ma bębnów. Są za to przetworzone pianina czy papier pod strunami. Brzmienie całości wzmacnia ciemna, melodyjna sekcja dęta: puzon, waltornia i trąbka.


Zajrzyj po więcej : 

Mike Skowron na Facebooku

Strona WWW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.