Mike Skowron z debiutancką płytą „Skrawki”

mike_skowron_okladkaDebiutancki album zespołu Mike Skowron jest właśnie taki, jak sama nazwa formacji: nieco tajemniczy i wzbudzający ciekawość. Wydawnictwo „Skrawki” łączy brzmienia akustyczne, elektronikę i dźwięki analogowych syntezatorów, a muzyczny eklektyzm obejmuje elementy folkowe, indie rocka oraz dream popu.


Gdybyśmy bardzo chcieli i musieli muzykę Mike Skowron do kogoś porównać, to może byłby to islandzki Asgeir, kanadyjska Feist czy minimalistyczna Cat Power. Usłyszelibyśmy dalekie echa takich artystów indie folk jak Ben Howard, awangardo-folkowego Sufjana Stevensa i St. Vincent, norweskiego songwritera Thomasa Dybdahla czy art popowego brytyjskiego Daughter. Ale to wszystko tylko echa. Ponieważ jest to tylko mały fragment muzyki, która gościła w naszych uszach przez ostatni rok. Co i tak nie przekłada się na to, co słyszymy na epce  mówi wokalistka projektu.


Mike Skowron to grupa eksperymentatorów ceniących sobie prostotę, przestrzeń muzyczną, kreację właściwego klimatu oraz współistnienie różnorodności i minimalizmu. Na płycie wykorzystano między innymi gitary akustyczne i elektryczne, dzwonki, toy piano, syntezatory analogowe i współczesne, bas, sekcję dętą oraz zaskakujące innowacje w rodzaju papieru pod strunami. Krążek jest promowany przez singiel „L2”. Teledysk do tego utworu to zestaw poetyckich obrazów przedstawiających opowieść o wewnętrznym świecie kobiety. W skład projektu Mike Skowron wchodzą: Dorota Kopka-Broniarz, Lesław Matecki, Adam Lemańczyk i Jarosław Kucharczyk.


Tracklista:

  1. L1
  2. L3 Skrawek
  3. L2
  4. L4 Kucyk


Zajrzyj po więcej:

Mike Skowron na Facebooku

Mike Skowron na Instagramie


mike_skowron_fotos_plan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.