Milion odsłon klipu „Ptasiek” Anity Lipnickiej!

Teledysk do piosenki Anity Lipnickiej „Ptasiek” osiągnął milion odsłon!
Koncepcja i realizacja teledysku: Anita Lipnicka i Mark Gray. Animacja: Mark Gray.

Tych, którzy jeszcze go nie widzieli – zapraszamy do obejrzenia 🙂

Videoklip do kawałka „Ptasiek” możecie obejrzeć poniżej:


Na żywo będzie można usłyszeć Anitę Lipnicką podczas nadchodzących koncertów:
23.11 – Szczecin
26.11 – Łódź
29.11 – Katowice
3.12 – Łódź
5.12 – Poznań
6.12 – Warszawa
13.01 – Kielce

Więcej szczegółów na oficjalnym profilu FB Anity Lipnickiej


Anita Lipnicka jako wokalistka debiutowała w krakowskim kabarecie Rafała Kmity, następnie występowała z własną grupą Certificado. Wtedy zaczęła pisać pierwsze, własne teksty.
Od 1993, wokalistka związała się z zespołem Varius Manx, z którym nagrała swój pierwszy album „Emu”. Wiosną 1994, płyta uzyskała status platynowej. Niebawem grupa Varius Manx z Anitą Lipnicką zdobyła Grand Prix na festiwalu w Sopocie w 1994 roku oraz Nagrodę Dziennikarzy. „Emu” został albumem roku według magazynów: „Bravo”, „Popcorn”, zaś Anitę okrzyknięto Debiutem 1994 roku. W kwietniu 1995 ukazał się następny album Varius Manx – „Elf” i w niedługim czasie pokrył się podwójną platyną.
W 1996 roku artystka nagrała solowy album „Wszystko się może zdarzyć”. Sesja odbywała się w Livingstone Studio. Płyta ukazała się w październiku 1996. Po niespełna roku od wydania, „Wszystko się może zdarzyć”, rozszedł się w blisko 400 000 egzemplarzy.
W marcu 1997 Anita otrzymała aż pięć nominacji do nagrody Fryderyk ’96. Wkrótce wokalistka znowu wyjechała do Londynu i rozpoczęła pracę nad drugim krążkiem – „To co naprawdę”. Podobnie jak w przypadku pierwszego albumu, towarzyszyli jej angielscy muzycy, ponownie nagrań dokonano w Livingstone Studio w Londynie. Płyta miała premierę w czerwcu 1998 roku. Promowały ją single „Historia jednej miłości”, „O niczym”, „Gin z tonikiem”.
Kolejny album „Moje oczy są zielone” ukazał się na rynku w 2000 roku. Od listopada 2002 roku Anita wraz z Johnem Porterem pracowała nad materiałem na nową płytę, zatytułowaną „Nieprzyzwoite piosenki”. W 2005 roku ukazał się drugi album Anity i Johna, zatytułowany „Inside Story”. Album promowała piosenka „Hold On”. W 2008 roku ukazała się trzecia płyta duetu Lipnika & Porter, zatytułowana „Goodbye”. Płytę promowały single „Old Time Radio” oraz „Lonesome Traveller”. Ostatecznie pożegnalny album Anity i Johna okazał się wielkim sukcesem, zyskując status Złotej Płyty.
Anita Lipnicka zdecydowała się powrócić do solowej kariery. W listopadzie 2009 roku, ukazał się album „Hard Land Of Wonder” będący zbiorem 11 nowych nagrań, za które niemal w całość odpowiada sama Anita Lipnicka.
W 2013 roku ukazała się polskojęzyczna płyta artystki „Vena Amoris”. Pierwszym singlem promującym album była piosenka „Hen, hen”. Drugi singlem został utwór tytułowy „Vena amoris”. W 2014 odbyła się premiera trzeciego singla, na który wybrano piosenkę „Trzecia zima”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.