MIN t wraca z nowym teledyskiem i piosenką „No One Else”

Teledysk obrazujący singiel No One Else zwiastuje nowości wydawnicze od wrocławskiej artystki stacjonującej w Berlinie. MIN t wciąż eksperymentuje w neo-soulowym stylu, prezentując utwór balansujący pomiędzy romantyczną melancholią, a tanecznym rytmem.  

Martyna Kubicz znana jako MIN t to kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka. Na koncertach równocześnie śpiewa i gra na parze klawiszy, syntezatorach czy kontrolerze, co chwilę szokując publikę efektami i muzyczną różnorodnością. Jako wykonawczyni (a także jako autorka wszystkich kompozycji w swojej solowej karierze)w stu procentach oddaje się brzmieniu. Jej debiutancki album pt. Assemblage znalazł się w podsumowaniach najlepszych płyt 2017 roku wielu polskich mediów muzycznych, m.in. Onet Muzyka czy Gazety Magnetofonowej. W 2018 roku została wyróżniona przez Gazetę Wyborczą zajmując drugie miejsce w Plebiscycie Sanki (polskim odpowiedniku BBC Sound Of…). Podczas długiej trasy koncertowej odwiedziła kluby i festiwale w całej Polsce, wielokrotnie występując także zagranicą.

MIN t mieszka w Berlinie, gdzie ukończyła prestiżową szkołę muzyczną BIMM. Klasyczne wykształcenie muzyczne dało jej podstawy do tworzenia, natomiast w aranżacjach utworów czerpie z wielu współczesnych nurtów takich jak hip-hop czy R&B. O ile na debiutanckim albumie (czytaj wiecej…) większość piosenek zawierała żywą perkusję czy psychodeliczne brzmienie gitar, tak nowość w 2019 roku to powrót ku subtelniejszej formie wyrazu opartej o elektronikę (choć i tu nie brakuje dynamicznych zmian tempa). Teledysk do No One Else w pełni oddaje wyjątkowy klimat utworu, harmonizując jej muzykę ze słowami autorstwa Kamila Matyji:

– To piosenka o toksycznej miłości, chęci bycia z kimś w bliskiej relacji… i o trudzie, którego doświadczamy dostrzegając jak wszystko nagle się burzy i zmienia, a w sercu narasta frustracja. Starałam się oddać szczerość tych emocji w muzyce i śpiewie, a obraz filmowy, który stworzyłyśmy wspólnie z Lumikko jest dopełnieniem całej historii – mówi MIN t.

Teledysk pojawił się premierowo na kanale VEVO oraz YouTube:

– To dziewczyńskie popołudnie z końca lata, tam gdzie spotyka się trochę snu z rzeczywistością. W całości nagrywałyśmy we Wrocławiu (skąd obie pochodzimy), a nasz zespół też okazał się całkiem dziewczyński! Oczywiście z dodaniem Mateusza Czyczerskiego, który użyczył nam swojej różowej instalacji z wystawy Imponderabilia. Naszym celem było ujęcie różnych odcieni tęsknoty  za pewnymi wyobrażeniami oraz sposobów na zerwanie z poczuciem przywiązania. Wiele w tym rozterek, trochę smutku, trochę niepewności, zagubienia – relacjonuje Nika Otto (Lumikko), reżyserka wideoklipu.


fanpage MIN t http://facebook.com/MINtMartynaKubicz

Podziel się swoją opinią ;)