Misia Furtak z nowym singlem i teledyskiem

Dzisiaj ukazał się nowy utwór Misi Furtak zatytułowany „Energia” wraz z teledyskiem. Singiel jest zapowiedzią kolejnych muzycznych kroków artystki, które nadchodzą.

Energia” to piosenka, o poczuciu wspólnoty i o tym, że warto uwierzyć w swoje możliwości. Wokalistka wypowiedziała się tak: W obliczu pandemii ten utwór zyskał dodatkowe znaczenie. Co, jeśli już nigdy nie będziemy mogli zrealizować planów, które odkładaliśmy na później? Za czym tęsknimy na kwarantannie? Czy odkrywamy, na co przed przymusową izolacją traciliśmy zbyt dużo czasu, a co robiliśmy zbyt rzadko? Czego w biegu nie docenialiśmy? Na poprzedniej płycie zadawałam pytania o przyszłość. Teraz mamy jeszcze mniej danych, żeby na nie odpowiadać. Znajdujemy więc spokój w codzienności i jej rytuałach. Gotując dla siebie i bliskich, chodząc na spacery, okazując sobie serdeczność i bawiąc się z psem, odkrywamy, że czasem nie potrzeba wielkich czynów, aby wpływać na otaczający nas świat. Może więc to najlepszy moment, aby określenie „głupie rzeczy”, którego używam w refrenie piosenki, zdefiniować na nowo?”.

Również dlatego do tworzenia pierwszego teledysku autorka piosenki zaprosiła słuchaczy. Filmiki przysłane przez nich to mikroopowieści o czasie samoizolacji. Autorki filmu – Misia Furtak i Michalina Bieńko – pokazują, jak zachowujemy bliskość w czasach przymusowego dystansu. Pomagają utrwalić chwile, dzięki którym stajemy się silniejsi. Piosenkę “Energia” zmiksował Jurek Zagórski, a zmasterował Robert Szydło (Mikromusic).

Zdjęcie na okładkę singla wykonała Michalina Bieńko. Za projekt graficzny odpowiada sama artystka. W prawym dolnym rogu autorka narysowała symbol – każda z nowych piosenek, które będą się ukazywać w następnych miesiącach, będzie miała swój znak. W ten sposób przy okazji nowej płyty wokalistka stworzy język obrazkowy, którym będzie się posługiwać przy komunikowaniu nowej płyty. 


Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.