Mistah Lego przedstawia Wam – „Big Things”, czyli dużo reggae na debiutanckiej EPce!

Dwa dni temu (19.02.2016) odbyła się premiera debiutanckiej EPki zespołu Mistah Lego. Krążek zatytułowany „Big Things” zawiera 7 utworów, w tym dwa prezentowane wcześniej single „Welcome” i „Yes Mi Gyal”. Materiał zadebiutował właśnie w większości światowych serwisów streamingowych (Spotify , Tidal itp.).

mistah lego2
Tracklista „BIG THINGS” EP: 1. Welcome 2. Yes Mi Gyal 3. Mamy To 4. Cross 5. Dem A Go 6. War 7. Still Fight

Najnowszym singlem promującym premierowy materiał jest utwór „Mamy To”. Klip obrazujący ten numer ukaże się już dziś, po godzinie 20. Tego dnia zaplanowana jest również radiowa premiera „Big Things, którą możecie usłyszeć na antenie Czwartego Programu Polskiego Radia podczas audycji Strefa Dread (godzina 20), której zespół będzie gościem.

Pracę nad debiutanckim wydawnictwem formacja Mistah Lego rozpoczęła jesienią ubiegłego roku. Niczym nagrywający płytę Echosystem, zespół Hey; ML znaleźli odcięty od świata drewniany domek na podbydgoskiej wsi, które przerobili na komfortowe studio. To właśnie tam nagrana została większość materiału, która znalazła się na krążku „Big Things”.

Zarówno „Welcome” jak i „Yes Mi Gyal”, które znalazły się na debiutanckim wydawnictwie „Big Things”, usłyszymy w zupełnie innej niż dotąd odsłonie. Nowe, pełniejsze aranże tych kompozycji, będą z pewnością sporą niespodzianką dla fanów zespołu. Miksem materiału zajął się Jarosław Hejmann z Madzonga Studio, natomiast za finalne brzmienie odpowiada Studio As One.


Pierwszym oficjalnym zwiastunem nowego materiału, był zaprezentowany w ubiegłym roku utwór „Welcome”. Opowiada on o rodzinnym mieście artysty, Czechowicach-Dziedzicach. Wraz z premierą utworu, zespół zaprezentował teledysk, który jest znakomitym obrazem ludzi, ich pracy i pasji, czyli tego, co buduje to miasto. Klip jest próbą udowodnienia, że możliwości i potencjał tego miejsca drzemią w jego mieszkańcach.

Mistah Lego – Welcome


Drugą odsłoną debiutanckiego materiału był utwór „Yes mi gyal„, który nakreśla kolejny ważny dla Lego element życia, jakim jest miłość, a w jej konsekwencji założenie rodziny. 21 maja 2015 roku ukazał się klip obrazujący ten utwór, który swoją premierę miał na jednym z największych portali reggae – reggaeville.com !

Mistah Lego – Yes Mi Gyal

Najnowszym singlem promującym debiutanckie wydawnictwo jest utwór „Mamy To”, który jest jedynym polskim numerem na płycie. Utwór „Mamy To” wraz z obrazującym go klipem pojawi się w sieci dziś po godzinie 20.


mistah lego1MISTAH LEGO to bydgosko-toruński zespół obracający się w klimatach modern roots i reggae. Frontmanem i założycielem grupy jest pochodzący z Czechowic-Dziedzic Michał „Lego” Legler. Mając niespełna 23 lata, wyjechał na Jamajkę. Tam mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i Patois – dialekt, którym posługują się Jamajczycy i który artysta wplata w swoją twórczość.

Zespół MISTAH LEGO mimo tego, że dopiero debiutuje, już został dostrzeżony i doceniony. Zauważył go m.in. DJ, promotor i dziennikarz muzyczny Polskiego Radia – Mirosław MAKEN Dzięciołowski, nominując zespół w Plebiscycie audycji Strefa Dread w kategorii „Nadzieja Roku Polska”. Potencjał projektu dostrzegli również organizatorzy jednego z największych polskich reggaeowych festiwali – REGGAELAND, gdzie zespół zebrał świetne recenzje i zajął drugie miejsce na koncercie DEBIUTY 2015. Mistah Lego swoje sceniczne doświadczenie zdobył supportując wybitnych artystów światowej sceny reggae, a także czołówkę polskiej sceny – Mesajah, Jamal, Bob One, Dreadsquad, Vavamuffin, Kamil Bednarek, Ras Luta czy Farben Lehre.

Początkowo MISTAH LEGO miał być soudsystemem, jednak 2015 rok przyniósł spore zmiany – projekt przekształcił się w zespół, do którego dołączył Krzysztof Kroschel oraz część składu Dubska: Jarosław Hejmann, Tomasz Bartz i Marcin Grzybowski.


ODSŁUCH ALBUMU:

TIDAL: http://listen.tidal.com/album/57170899

SPOTIFY: https://open.spotify.com/album/0S6jKwCoQ94Ni48GX5e7za

EMPIK.COM: http://www.empik.com/big-things,p1120680767,ebooki-i-mp3-p


Zajrzyj tu:

MISTAH LEGO

Facebook: https://www.facebook.com/MistahLegoMusic/?fref=ts

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCnJpjtHvAzkG4tIEG046fDA

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *