„MIUOSH – KOBIETY” – specjalny koncert online w Lany Poniedziałek

Już 5 kwietnia artysta powraca z projektem „Miuosh – Kobiety” w online’owej odsłonie. Na scenie obok Miuosha pojawi się 7 wyjątkowych wokalistek, które wspólnie z nim wykonają utwory w nowych aranżacjach. Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Fandango Records. Podczas transmisji będzie prowadzona zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

5 kwietnia o godzinie 20:00 w towarzystwie Miuosha i FDG. Orkiestry wystąpią: Katarzyna Nosowska, Mela Koteluk, Natalia Nykiel, Justyna Święs, Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska oraz Marcelina. Widzowie oprócz muzyki mogą spodziewać się również oryginalnej scenografii, elementów choreograficznych oraz dodatkowego „kobiecego ogniwa”, jakim będzie udział w projekcie aktorek: Kamilli Baar, Ewy Skibińskiej i Małgorzaty Gorol.

Idea tego muzycznego projektu powstała w 2018 roku, wówczas Miuosh i FDG. Orkiestra, z gościnnym udziałem wokalistek zagrali 8 marca specjalny koncert we Wrocławiu. Rok później projekt pojawił się w swojej drugiej odsłonie w cyklu HM Loves Music. Tym razem zaprezentowany zostanie online szerszej publiczności. Wykonane zostaną utwory, które od kilku lat rozbrzmiewają na polskiej scenie muzycznej, zagrane na żywo przez ich autorki, w nowych aranżacjach i z niezwykłą energią, w asyście Miuosha razem z jego FDG. Orkiestrą.

W twórczości Miuosha od początku obecne były kobiety – pisał o nich, pisał z nimi, z nimi występował i nagrywał. Jego muzyka i teksty często mówią o konstrukcji świata opartej właśnie o nie. Ich utwory go inspirowały, imponowały mu, a teraz część z nich wziął na warsztat i nadał im nowe brzmienie. Podczas specjalnego projektu koncertowego połączy je w niepowtarzalny sposób z własną twórczością. Jak zawsze łamiąc wszelkie stereotypy, przekraczając granicę i nie patrząc na przyjęte formy.

W trakcie koncertu będzie prowadzona zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Zbierając pieniądze na działania PAH będą wspierane osoby, które cierpią w wyniku kryzysów humanitarnych.Organizacja nieprzerwanie dociera do nich z pomocą w Ukrainie, Jemenie, Sudanie Południowym, Somalii, Libanie czy Jemenie. Ten rok jest szczególnie trudny, a przez skutki pandemii koronawirusa, susze, powodzie czy wybuch w Bejrucie, liczba osób potrzebujących pomocy humanitarnej znacząco wzrosła.   

Link do zbiórki: https://pomagamy.pl/woda/16-3814 

Miuosh – Kobiety
5.04.2021 na kanale www.youtube.com/FandangoRecordsTV

Podziel się swoją opinią ;)