MJUT z lyrics video do singla „Nie chcę prawdy”

Właśnie dziś, tj. 12 stycznia br., w Internecie ukazało się lyrics video do nowego utworu grupy MJUT, zatytułowanego „Nie chcę prawdy”. Singiel stanowi zapowiedź trzeciej płyty zespołu, zaplanowanej na jesień 2018.


Miksem piosenki zajął się Paweł Cieślak, współpracujący z takimi wykonawcami, jak 19 Wiosen, Coma czy Ted Nemeth. O okładkę i oprawę lyrics video zadbała ilustratorka Dominika „Śliwka” Cierplikowska.Pochodząca z Działdowa formacja MJUT zadebiutowała w roku 2007 piosenką „Do końca wszystkiego”, umieszczoną przez Piotra Kaczkowskiego na składance „minimax pl 4”. W roku 2011 światło dzienne ujrzał cieszący się dużym zainteresowaniem ze strony krytyków i słuchaczy album „Akcja ratowania ślimaków”. Przyniósł on „duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem”.


Musiały minąć kolejne cztery lata, by w sklepach muzycznych pojawiło się drugie wydawnictwo, „9”. W proces powstawania krążka zaangażowali się producenci znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick, czyli Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki. Zespół stał się dojrzalszy i bardziej świadomy obranej drogi, o czym świadczyły chociażby single „Tyle, ile chcę” oraz „Wszyscy ludzie i ja”. Obok propozycji energetycznych na płycie znalazła się także ballada „17 GB” oraz sięgający do korzeni grupy utwór „Nietoperz mówi nie”, łączący sample sąsiadują z niemal bigbitowym refrenem. Wytrawni miłośnicy MJUT-owej muzyki w niuansach „9” odnaleźli ponadto domieszkę postrockowych fuzzów.


Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna zespołu MJUT
MJUT na Facebooku
MJUT na Instagramie
MJUT na YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.