Młodzi artyści wśród artystów Czad Festiwal 2017

RUNFORREST oraz SONBIRD dołączają do składu tegorocznej edycji Czad Festiwal, gdzie zagrają ostatniego dnia na Acoustic Stage!

 

CZAD FESTIWAL 2017 trwa od 23 do 27 sierpnia w Straszęcinie koło Dębicy na Podkarpaciu. Artyści, którzy wystąpią, pochodzą tak z kraju, jak i zza granicy. Na scenie zaprezentują się m.in.: brytyjski zespół Bastille, Agnieszka Chylińska, BIG CYC, Czesław Śpiewa czy Lady Pank.

Wśród nich zobaczymy również RUNFORREST oraz SONBIRD – artystów attention please!, rozwijających się w niesamowitym tempie. Ich koncerty podczas Czad Festiwal odbędą się ostatniego dnia, w niedzielę, 27 sierpnia. SONBIRD wejdą na scenę o godzinie 18:15, natomiast RUNFORREST swój występ rozpocznie o 19:15. Koncerty będą miały miejsce na Acoustic Stage.

RUNFORREST pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji jest bardzo dobrze ugruntowana jak na tak młody wiek. Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem. Ma za sobą udany występ w ramach Enea Spring Break 2017 w Poznaniu. Do sukcesów należy dopisać także miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016. Występował ponadto podczas Sofar Sounds Kraków oraz między innymi przed Mani Orrason (IS). Tego lata bierze też udział w Fama Festiwal.

Zespół SONBIRD tworzy czwórka przyjaciół, mimo młodego wieku potrafiących pięknie opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Choć powstali zaledwie rok temu, zdążyli już swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. Aktualnie zespół bierze udział w konkursie przy Festiwalu Supportów, dzięki któremu może spełnić swoje marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty. Każdy może wesprzeć SONBIRD – wystarczy raz dziennie do końca wakacji oddać na nich swój głos na stronie www.festiwalsupportow.pl.

Czad Festiwal 2017 online: http://www.czadfestiwal.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.