Mocne bragga i szybki rytm od Swiernalisa w utworze „Wirus”. Singiel zapowiada album „Psychiczny fitness”

Cztery lata minęły od błyskotliwego debiutu Swiernalisa. Album „DRAUMA” pojawił się i namieszał w polskiej alternatywie we wrześniu 2016. Teraz artysta wraca z nowym materiałem. Energetyczny singiel „Wirus” opowiada o szaleństwie i namiętności. Utwór zapowiada album „Psychiczny fitness”, którego premiera zaplanowana jest na 4-go września. Płytę można już zamówić w preorderze.

„Wirus” to energetyczny utwór w konwencji rapowej, który nawiązuje do stylu bragga (Braggadocio, bragga – styl w muzyce rap, skupiający się na wychwalaniu swoich umiejętności i udowadnianiu wyższości nad innymi muzykami. Charakteryzuje się również używaniem przez raperów wielu, często bardzo rozbudowanych porównań i metafor, jak również tzw. „dissami” (od ang. disrespect)).

Teledysk do tego utworu powstał przede wszystkim w pięknym apartamencie na poznańskiej starówce, na dachu nieczynnego hotelu oraz w teatralnej klubokawiarni Placówka i kultowym klubie Dragon. Jest to na pewno najbardziej agresywny i energiczny utwór na płycie, co widać też w klipie i jego montażu, który pulsuje niczym stroboskop na dzikiej imprezie.

„Wirusa nie da się zniszczyć. Będzie długo czekał na moment, w którym dopuści się udanego ataku. Tak samo u ludzi, te dwie cechy – cierpliwość i znajomość swoich mocnych cech, to zabójcza mieszanka. Bohater jest cichym towarzyszem najbardziej intymnych i sekretnych chwil i sytuacji, które definiują najważniejsze historie w życiu drugiej osoby. Szaleństwo i agresja, namiętność i motoryka, strach i pożądanie – to cechy wyznaczające kierunek utworu. Mocne bragga, szybki rytm i powtarzalność towarzyszą historii destrukcji, która nie musi zwiastować końca, bo Wirusa nie da się zniszczyć.” – Swiernalis


Swiernalis pracował nad albumem cztery lata. W tym czasie przeszedł ogromną przemianę – jako człowiek i jako artysta. Wraca silniejszy, pewniejszy siebie, mniej melancholijny. Być może dlatego, że uprawiał „Psychiczny fitness”?

Debiutancki album „DRAUMA” pojawił się i namieszał w polskiej alternatywie we wrześniu 2016. Od tego czasu artysta poświęcił się pracy nad nowym materiałem. W rezultacie powstał album, w którym artysta opowiada jak pogodził się ze smutkiem, jak zamienia go w „post-smutek” – uczucie opanowane, stonowane, które można kontrolować.

Kilka utworów ma bardzo energiczny charakter; takie są „Blizny”, które ukazały się jako przedsmak albumu, taki jest też „Wirus”, który zupełnie przypadkiem pokrywa się z czasem pandemii na całym świecie. Wyjątkowym utworem jest singiel „Ogrodnik” z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego.

Płyta powstała pod okiem Pawła Cieślaka w łódzkim Hasselhoff Studio, za wyjątkiem utworu „Blizny” wyprodukowanego przez Kubę Karasia z zespołu The Dumplings. Zespół w składzie: Adam Fordon (perkusja), Szymon Siwierski (syntezatory), Adam Świerczyński (gitara basowa) oraz Kacper Budziszewski (gitara elektryczna oraz klasyczna) – także uczestniczył zarówno w procesie aranżacyjnym, jak i w nagrywaniu płyty.

ZAMÓW „PSYCHICZNY FITNESS” SWIERNALISA W PREORDERZE


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Swiernalis/

Instagram: https://www.instagram.com/swiernalis/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.