Monika Kuszyńska prezentuje swój najnowszy singiel

„Nie ma rady na miłość” to piosenka stworzona na konkurs premier Festiwalu w Opolu 2019. Singiel jest jednocześnie zapowiedzią nowej płyty, która ukaże się wkrótce. Posłuchajcie!


Piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została – trzecią z kolei – wokalistką powstałej w 1990 r. grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą. W roku 2002 zostali laureatami Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki m.in. „Eno” 2002, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 r. oraz kilkanaście singli. Do największych przebojów, wylansowanych przez Monikę Kuszyńską należą : „Moje Eldorado”, „Maj”, „Bezimienna”.


„Nie ma rady na miłość” - najnowszy singiel Monikii Kuszyńskiej.

Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wraca do aktywnego życia, ale przede wszystkim powraca do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.

Pierwszym krokiem jest nagranie w 2009 r. piosenki z Beatą Bednarz pt.„Nowa rodzę się”. Kolejne lata obfitują w nowe przedsięwzięcia takie jak udział w programie „Bitwa na głosy” czy występ na festiwalu w Opolu z piosenką „Ocaleni”, będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty.

Album „Ocalona” ukazał się 12 czerwca 2012 r.

W lutym 2013 Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.

W 2015 roku reprezentowała Polskę w 60 Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w tym samym roku ukazała się Jej książka „Drugie życie”.

„Nie ma rady na miłość” to piosenka stworzona na konkurs premier Festiwalu w Opolu 2019. Singiel jest jednocześnie zapowiedzią nowej płyty, która ukaże się wkrótce.


Zobacz więcej:

Facebook

YouTube