Mountain Lakes z teledyskiem do singla „The Quiet Sun”

fot. Wisnios Kitchen Studio

4 stycznia br. w Internecie ukazał się teledysk do kolejnego singla Mountain Lakes, zatytułowanego „The Quiet Sun”. Utwór opowiada o „nowych początkach oraz o tym, jak każdy świt otwiera przed nami nowe możliwości”. Za produkcję odpowiadają Przemysław Bobiński i Wayne Hood.


Mountain Lakes to polsko-brytyjskie trio parające się muzyką elektroniczną. W jego skład wchodzą: Kuba Bujakowski (gitara), Joanna Cisowska (wokale) i Wayne Hood (syntezatory, bity, teksty). Korzenie grupy sięgają 2013 roku, kiedy Wayne opuścił Anglię, by przemierzywszy Europę, zamieszkać w Warszawie. 


Szukałem zespołu, z którym mógłbym pracować nad moimi pomysłami – wyjaśnia Wayne. – Wiedziałem, że piosenki potrzebują damskiego wokalu. Na szczęście poznałem Joannę i razem nagraliśmy w 2014 roku płytę EP „Eyesore”. 


Duet postanowił następnie znaleźć muzyków dopełniających formację. Zaprosiłam mojegokolegę, Kubę, na naszą próbę. Muzycznie od razu między nami zaiskrzyło i już wiedzieliśmy, że nie musimy dalej szukać – opowiada Asia.


Testowaliśmy nasze piosenki na żywo – dodaje KubaI jak do tej pory spotkaliśmy się z bardzo fajnymi reakcjami od ludzi, którzy przychodzili na nasze koncerty w Polsce. Zagraliśmy też w Kairze. Tamtejsza publiczność naprawdę wczuła się w nasze kawałki.


Mountain Lakes przygotowuje się obecnie do opublikowania w 2018 roku kilku singli, począwszy od „The Quiet Sun”. Album z premierowym materiałem pojawi się jeszcze w tym roku.


Pisząc i pracując nad naszymi piosenkami, zawsze staramy się szukać nieoczywistych rozwiązań, jednak naszym celem niezmiennie jest wyrażanie emocji drzemiących w utworach w najprostszy sposób – podsumowuje Wayne.Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna Mountain Lakes

Mountain Lakes na Facebooku

Mountain Lakes na Instagramie

Mountain Lakes na Twitterze


fot. Kamila Pitucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.