MÓW i muzyczny „Dziennik”, czyli live sesja w wyjątkowym miejscu

W lipcu tego roku zespół MÓW we współpracy z Vintage Sessions nagrał live sesję w bytomskim obiekcie byłej Elektrowni Szombierki. I właśnie dziś, czyli 11 października 2019, dokładnie jedenaście minut po godzinie jedenastej poznaliśmy efekt tej kolaboracji w postaci piosenki zatytułowanej „Dziennik”.


Było wtedy duszno. Zaczęło padać. Tuż nad podłogą unosiła się warstwa czarnego pyłu, dach przeciekał. Tego letniego dnia w budynku byłej Elektrowni Szombierki w Bytomiu, wypełnionego po brzegi nieoczywistą atmosferą, wybrzmiała nasza nowa historia – mówią o „Dzienniku” członkowie formacji MÓW.


„Dziennik” jest nową piosenką, nie znajdziecie jej na naszym debiutanckim krążku. Ten kawałek pokazuje kierunek naszego muzycznego rozwoju i, co tu więcej mówić, planów na przyszłość – mówi Ania Bratek, liderka grupy i autorka utworu. – Niesamowity klimat starej elektrowni okazał się doskonałym tłem dla naszego przekazu. „Dziennik” to piosenka o procesie dochodzenia do prawdy. Do sensu. Historia zaczyna się w miejscu beznadziei. W zupełnej ciemności. Powoli jednak coś się zmienia… – dodaje tajemniczo Ania. Czytanie dzienników to wgląd w cudze historie, myśli i uczucia. MÓW zaprasza natomiast do odsłuchania swojego…w nagraniu udział wzięli:
wokal – Anna Bratek
piano & wokale – Aga Derlak
synthy – Arek Grygo
gitara – Kuba Mizeracki
bas – Mateusz Szewczyk
perkusja – Patryk Zakrzewski
wideo – Rafał Rudzki (Vintage Sessions)
producent – Carlos Saenz Torres
master – Abner Cabrera
muzyka i słowa – Anna Bratek
aranżacja – MÓW


Zespół MÓW to czwórka kreatywnych artystów, którzy dzięki swoim pasjom i talentom potrafią przenieść słuchaczy w cudowny świat muzyki. W ich piosenkach znajdziemy soulowe, jazzowe i popowe brzmienie oraz mocne, dające do myślenia teksty. Swój debiutancki album, „Historie zebrane”, wydali pod banderą słowackiej wytwórni Hevhetia jesienią 2018. Gościli na takich muzycznych wydarzeniach, jak Jazz w Ruinach, Jazz & Literatura, Live at Heart (Szwecja) czy Hevhet Fest (Słowacja).


zajrzyj po więcej:

MÓW na Facebooku