„Mozaika”- zapowiedź debiutanckiej płyty Tańki Szafraniec

Tańka jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Muzyką zajmuje się zawodowo. Z pasją uczy wokalu, prowadzi zajęcia umuzykalniające i koncertuje. Współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Dorotą Miśkiewicz, Kasią Cerekwicką, Krzysztofem Cugowskim czy Dodą. To czas pandemii i zatrzymania uświadomił jej, że chciałaby zrobić coś po swojemu.

W 2020 roku zrealizowała projekt Maria, w ramach którego stworzyła i wydała utwory do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Nie dawała jej spokoju jednak własna wizja świata, którym chce się podzielić. I tak stopniowo powstawała „Mozaika„. Płyta, która niesie poczucie wolności, zatrzymuje w pędzie i zatapia w refleksji, a innym razem porywa do tańca. Debiutancki album Tańki Szafraniec ukaże się 1 października. To będzie pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. 27 września w Teatrze WARSawy odbędzie się premierowy koncert artystki.

Mozaika muzycznie nawiązuje do lat 60′, 70′ i 80′. – „Od lat uwielbiałam big-beat, Karin Stanek, Alibabki czy twórczość Czesława Niemena. I śpiewałam chwytające za serce ballady” – mówi Tańka. – „Ale diablik w środku czasem drzemał, a innym razem bardzo się rozpychał. I tak mnie podjudzał, żeby jednak mniej grzecznie pomuzykować.”

Gdzieś obok roli mamy swoich największych skarbów, ostoi spokoju i opiekunki zawsze drzemał wolny duch i kolorowy ptak. Dała im się ponieść, nagrywając swój debiutancki album.

Tańka Szafraniec, fot. Aleksandra Kamińska-Broniek

Na płycie znalazły się autorskie piosenki artystki i trzy utwory napisane do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. To faktycznie mozaika emocji i dźwięków – opowieści o ludziach i własnych przeżyciach: od szczęśliwego Teraz i tu stworzonego z zapisków poporodowych po Przemijam powstałego w momencie życiowego kryzysu. Od big-beatowego „Biec” po erotyk „Pochyl się miły nade mną” ubrany w elektroniczne brzmienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.