Ms. Obsession z surrealistycznym klipem do singla „Nie ma mnie”

Lustra, surrealizm, iluzja… To tylko wybrane spośród licznych intrygujących elementów znajdujących się w teledysku do najnowszego nagrania Ms. Obsession, zatytułowanego „Nie ma mnie”. 


„Nie ma mnie” to utwór, który otwiera wydany pod koniec 2017 roku album „Manekin”. Teledysk ten wyreżyserował Krystian Bielatowicz, odpowiedzialny za klip Hatti Vatti Hero/In. Koncepcja opiera się tu na kreatywnym użyciu luster i została zainspirowana dziełami fotografki Małgorzaty Sajur. Scenariusz stanowi wynik wielotygodniowej współpracy pomiędzy wymienioną dwójką a Ms. Obsession, będącą też autorką tekstu i linii melodycznej piosenki. Producentem charakterystycznego bitu jest En2ak, czyli laureat Red Bull Music Academy w Nowym Jorku.Teledysk ten jest abstrakcyjną opowieścią luster, podszeptem podświadomości, flirtem niedopowiedzeń – mówi o klipie Ms. Obsession. – To wewnętrzny dualizm i błędne koło. To w końcu bezmierna otwartość na różnorakie interpretacje. Dla mnie „Nie ma mnie” ma wiele warstw, ale najbardziej ciekawią mnie wrażenia widzów.


Ms. Obsession niekryjąca swojego zafascynowania surrealizmem i elektroniką. Lubi muzyczne zwroty akcji i eksperymenty, więc ma koncie kolaborację z takimi artystami, jak Teielte, Sotei czy zupełnie odległa alternatywie Edyta Górniak. Sama pisze teksty i niejednokrotnie produkuje swoje utwory. Bierze udział w konkursach i może poszczycić się parama sukcesami, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wystąpiła między innymi z legendą trip hopu Tricky’m i wygrała w jego konkursie songwriterskim, a także dotarła do półfinału International Songwriting Competition w USA. W październiku ubiegłego roku wokalistka wygrała ponownie, tym razem w konkursie Radiowej Czwórki „Będzie Głośno”. Dzięki temu zwycięstwu nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia wydała swój elektroniczny album „Manekin”. Artystka określa swą płytę mianem „flirtu między rzeczywistością a snem, ścierania się prawdy z iluzją”. Zainspirowana twórczością surrealistów, Davida Lyncha czy Michaiła Bułhakowa, Ms. Obsession stworzyła materiał na krążek, którego motywem przewodnim stała się iluzja, główną cechą zaś – różnorodność.


Zajrzyj po więcej:
Ms. Obsession na Facebooku
Ms. Obsession ma YouTube
Ms.Obsession na Instagramie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.