Muzyczne premiery 2019 – na co warto zwrócić uwagę?

Stary roku i Nowy – to przejście to czas podsumowań, planowań i postanowień. Ja postanowiłam zamiast patrzeć wstecz sprawdzić co nowego i dobrego może Nam się przydarzyć w 2019 roku. Oto moja, krótka lista premier na które myślę, że warto będzie zwrócić uwagę w niedalekiej przyszłości.

Miniony rok obfitował w genialne nowości – zaczynając od płyty z piosenkami Czesława Niemena w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego razem ze znakomitym wsparciem Natalii i Pauliny Przybysz w chórkach, przez „Wiersz ostatni” Kasi Lins, „Flashback” Rosalie., po zupełnie nową odsłonę  Katarzyny Nosowskiej na solowym krążku „Basta” i powroty, jakże wyczekiwane – Meli Koteluk, która jesienią wydała album pod tytułem „Migawka” oraz trzykrotnie platynowego za wydawnictwo „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. Był też Paweł Domagała z „1984” no i Kortez z płytą „Mini dom”, cudowny „Raj” od The Dumplings. To chyba najważniejsze polskie nowości 2018 roku, przynajmniej według mnie.

Co przyniesie 2019 rok? Jeszcze więcej dobra! Zważywszy na zapowiedzi płyt Krzysztofa Zalewskiego, który już pracuje nad nowym materiałem i Korteza, który po styczniowej trasie udaje się na długie, w pełni zasłużone wakacje, by wrócić z nową produkcją – mimo, że artyści nie wypuścili jeszcze żadnego singla jestem pewna, że oba te wydawnictwa będą warte każdej minuty czekania! Niestety na to będziemy musieli poczekać aż do jesieni, a co wcześniej?

Początek roku to dla mnie przede wszystkim premiery dwóch od dawna wyczekiwanych debiutanckich krążków zespołów Kwiat Jabłoni i Sonbird. Młodość i świeżość – niech tak będzie!

Idąc dalej grupa Sorry Boys niedawno zapowiedziała swój kolejny album, tym razem w całości napisany po polsku! Tej premiery nie możecie przegapić 😉 No i coś nowego szykuje  też Edyta Bartosiewicz. Zapomniałabym o Darii Zawiałow, która w 2018 roku została dwukrotnie nagrodzona Fryderykiem (Fonograficzny debiut roku oraz Album roku „A kysz!”) a już na początku planuje premierę swojego drugiego albumu, niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale za to artystka podzieliła się singlem promującym to wydawnictwo:

W głębi serca liczę też na coś od Mery Spolsky, która niedawno wydała singiel we współpracy z Igorillą. Może to pierwszy krok do drugiego krążka Marysi? Oby.

Oprócz wyżej wymienionych premier czekam na niespodzianki, na płyty artystów, którzy jeszcze nie zdążyli podzielić się tą dobrą wiadomością o wejściu do studia nagraniowego. Takie są moje muzyczne priorytety na rok 2019 na chwilę obecną, życzę sobie i Wam, aby ta lista się mocno powiększyła! Niech Nam będzie muzycznie i dobrze w tym Nowym Roku!


 

Podziel się swoją opinią ;)