My Way, czyli mieszanka wybuchowa blues’a i rock’a

Jak śpiewał niegdyś legendarny Frank Sinatra: „I did it my way…”, tak chłopaki z Myślenic zrobili. Założyli zespół i grają autorskie numery do mocnej i energetycznej muzyki.


Zespół My Way powstał w roku 2006 z inicjatywy gitarzysty Michała Bieńka.

Muzyka, w której przyszło im się poruszać, do dziś dnia najłatwiej określić można mianem blues-rocka. Duży wkład w wyznaczaniu kierunku rozwoju miał również wokalista Łukasz Szlachetka. Własne ambicje oraz dotychczasowe doświadczenie muzyczne kreślą autorski charakter zespołu.

Na koncie grupy znajdują się trzy wydane własnymi siłami, albumy:
„Many Ways” (2008)
„Wszyscy jesteśmy zagubieni” (2011)
„Pusty” (2016)Zarówno na pierwszej, jak i drugiej płycie, usłyszeć można polskie oraz angielskie teksty, odzwierciedlające charakter ich twórców. Sama muzyka natomiast utrzymana jest na niesztampowym i zróżnicowanym poziomie. Słuchając płyt nie wiadomo, co przyniesie następny utwór oraz w jaki on wprowadzi klimat.

Można powiedzieć, że ta muzyka wciąga, a każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie. Bardzo ciekawe aranżacje poparte są dobrym warsztatem technicznym muzyków.


Zespół na także na koncie kolędę według własnej aranżacji wraz z teledyskiem „Mizerna Cicha”


My Way regularnie koncertuje, szczególnie podobając sobie rejon Małopolski. Muzycy nie stronią również od uczestnictwa w przeglądach, gdzie obok nagród zdobywali jakże ważne doświadczenie. Ostatnio chłopaki wystąpili m.in podczas New York Festiwal.

Granie jako support dla wielkich sław (Dżem, Lombard, The Healers) muzycy z pokorą traktują jako nobilitację.

Bolączką, jak w przypadku wielu zespołów, hamującą jego rozwój były perypetie personalne, w tym przypadku zmiany basistów. Ostatecznie od czerwca 2014 zespół występuje w pięcioosobowym składzie, który tworzą: Łukasz Szlachetka – wokal, Michał Bieniek – gitara, Michał Leśniewski – gitara, Michał Burtan – bas oraz Rafał Regulski – perkusja.


This slideshow requires JavaScript.


Zobacz więcej:

Facebook 

You Tube 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.