„Na wietrze”- muzyczna nowość od Tańki Szafraniec w wersji live

Zamiast kolejnych informacji, podawanych często językiem nienawiści. Zamiast podżegania i manipulowania jednymi przeciwko drugim. Tańka śpiewa pełną piersią rockowe „Na wietrze”, pytając tęsknie, czy jest nadzieja „by zbliżyć nas do siebie”. Najnowszy singiel z koncertowym klipem ukaże się 28 stycznia. To kolejna część muzycznej Mozaiki, debiutanckiego albumu artystki, który ukazał się w październiku 2021 r.

Ma otwierać oczy i uszy tym, którzy nie potrafią słuchać – mówi przewrotnie Tańka o swoim najnowszym singlu – Tym, którzy dzielą zamiast łączyć, nienawidzą zamiast szanować w imię tego, by mieć ciągle więcej. Bo to jest tak proste, choć trudne, by zobaczyć w innych ludzi.

Na wietrze to autorski utwór Tańki, który skomponowała ze swoim mężem, Michałem Szafrańcem i producentem całej płyty, z której pochodzi singiel, Tomaszem Waldowskim. Intensywne rockowe brzmienie pogłębia dotkliwy wydźwięk całej piosenki o kondycji ludzkich relacji w obecnych czasach. Wokal artystki przeszywa silnymi emocjami i wzbiera z taką mocą, jakby miał rozkruszyć dzielące ludzi mury. Pewnie dlatego, mimo rozlegającego się w piosence wyrzutu wobec świata, Na wietrze pozostawia słuchacza z poczuciem nadziei.

Koncertowe wideo towarzyszące premierze singla pochodzi z warszawskiego koncertu promującego całe wydawnictwo. Mozaika, pierwsza długogrająca płyta Tańki Szafraniec, ukazała się w październiku ubiegłego roku. Artystka odkryła się na niej, odważnie dzieląc się z odbiorcami swoimi wzlotami i upadkami, prezentując nie tylko mozaikę dźwięków, ale też emocji. To silny głos świadomej kobiety. Ale też pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. Tutaj synthy łączą się z poezją, mocny wokal spotyka gitarowe brzmienie, a „ejtisowy” beat porywa do tańca. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.