Najbliższy musical improwizowany już 30 marca w Warszawie

Co łączy muzykę, improwizację teatralną i komedię? Na pozór niezbyt wiele, ale udowadniamy w Klubie Komediowym, że są to bardzo bliskie sobie dziedziny sztuki. Dziś chcielibyśmy zachęcić Państwa do bliższego poznania jednego z autorskich formatów Klubu Komediowego – Musicalu Improwizowanego. Najbliższy spektakl odbędzie się 30 marca o godz. 21:00.

Musical_foto1

Musical Improwizowany dotarł do Klubu  ponad rok temu. Formuła tego spektaklu opiera się na podstawowych zasadach improwizacji – występujący aktorzy proszą o wymyślony tytuł publiczność, po czym zaczynają opowiadać historię złożoną z różnych scen i wątków. Jednak każda ze scen kończy się wymyślaną i komponowaną na żywo piosenkąNiemożliwe – to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl każdemu, kto pierwszy raz wybrał się na improwizowany musical.

Inspirację i „know how” do stworzenia pierwszej grupy śpiewających improwizatorów Aleksandra Markowska (improwizatorka z grup Hofesinka i Hurt Luster, śpiewaczka) przywiozła prosto z Chicago. Zespół Musicalu Improwizowanego tworzą, m.in. improwizatorzyaktorzy oraz profesjonalni muzycy, którzy stanęli przed wyzwaniem przygotowania się do wymyślania na żywo historii, piosenek i stworzenia z nich spójnej, ponad półgodzinnej całości.

Do zespołu Musicalu Improwizowanego zostali zaproszeni, m.in. improwizatorzy (Joanna Pawluśkiewicz, Piotr Sikora, Monika Nowogrodzka), aktorzy (Agata Sasinowska, Maciek Nawrocki, Bartek Magdziarz) oraz profesjonalni muzycy – Marta Podobas z zespołu Sound’n’Grace, czy pianistka Joanna Kucharczyk. Stanęli przed wyzwaniem przygotowania się do wymyślania na żywo historii, piosenek i stworzenia z nich spójnej, ponad półgodzinnej całości.

Więcej informacji znajduje się pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/musical.improwizowany

Spektakl 30 marca: www.facebook.com/events/458469681016396

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *