Najdłuższe kolędowanie tylko w Telewizji Polsat

Już od wigilijnego popołudnia o godzinie 13.45 Telewizja Polsat zaprosi widzów do wspólnego kolędowania z Fundacją Polsat. Ponownie wyemitowane zostanie również „Wielkie Kolędowanie z Polsatem w Krakowie” oraz „Jasnogórskie Kolędowanie”. Następnie prosto ze Świętej Lipki zobaczymy „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”. Na zakończenie, o godzinie 19.40, tradycyjne kolędy zaprezentują artyści disco polo w programie „Święta z Disco Polo Music”. 


W Wigilię obejrzymy „Wielkie Kolędowanie z Polsatem”, które co roku odbywa się w jednym z najwspanialszych polskich kościołów. Dotychczas polskie kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w słynnej św. Annie w Warszawie, w katedrze pw. świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze, a także we wnętrzach zabytkowych bazylik – na Jasnej Górze, w Kielcach i u oo. Franciszkanów w Krakowie. W tym roku odwiedzimy zaś bazylikę Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Każdego roku polscy artyści śpiewają polskie kolędy solo, w duetach, tercetach, a czasami po prostu ze swoimi najbliższymi. W długiej historii koncertów goszczono między innymi Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Kayah, Zakopower, Artura Gadowskiego, Beatę Kozidrak, Kasię Kowalską, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, Grzegorza Markowskiego, Seweryna Krajewskiego, Sylwię Grzeszczak, Urszulę czy Golec uOrkiestrę. Nie ma chyba wykonawcy, który nie kolędował z Polsatem przez minione dziesięć  lat.


24 grudnia Telewizja Polsat wprowadzi widzów w świąteczny nastrój już od popołudnia, by przez prawie pięć godzin towarzyszyć im przy wigilijnym stole. Zaczynamy o godzinie 13.35 „Kolędowaniem z Fundacją POLSAT”. Kasia Cerekwicka oraz Golec uOrkiestra wraz z dziećmi z Fundacji Braci Golec stworzą radosną atmosferę oczekiwania na pierwszą gwiazdkę.


O godzinie 14.45 Telewizja Polsat przypomni „Wielkie Kolędowanie z Polsatem w Krakowie”, które odbyło się w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny z udziałem księdza kardynała Stanisława Dziwisza, a o godzinie 15.45 „Jasnogórskie Kolędowanie z Polsatem” z Częstochowy.


O 16.45 zajrzymy wirtualnie do jednego z najbardziej znanych kościołów kultu maryjnego w Polsce, czyli bazyliki Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce. Jej szczególny klimat tworzą pochodzące z 1721 roku organy, dzieło Johanna Mosengela z Królewca. O wyjątkowości barokowego instrumentu świadczy grupa figur poruszających się w czasie gry. Zabytkowy i jedyny w swoim rodzaju instrument wciąż pełni funkcję użytkową, o czym przekonamy się podczas tegorocznego kolędowania. Zachwyca wnętrze kościoła, zwłaszcza XVIII-wieczne malowidło na sklepieniu oraz główny ołtarz z obrazem przedstawiającym Matkę Boską w srebrnej szacie. Ze Świętej Lipki usłyszymy wspaniałych artystów: Michała Bajora, Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza, Barbarę Kurdej-Szatan i Rafała Szatana, Ewę Farną i Annę Wyszkoni. Wystąpią też: Filip Lato, Mateusz Ziółko, grupa folkowa Tulia oraz zespoły Enej i Pectus. Będzie im towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia, chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, chór dziecięcy oraz stworzony przez okolicznych mieszkańców Chór Świętolipski. Tego wieczoru plejada artystów wykona najbardziej znane kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Gdy śliczna Panna” czy „Mizerna Cicha”. Gwiazdy zaśpiewają też wspólnie dwie kolędy: „Bóg się rodzi” oraz „Z narodzenia Pana”.


Na zakończenie tego wspaniałego dnia pierwszy raz na głównej antenie Polsatu, o godzinie 19.40, zobaczymy „Święta z Disco Polo Music” z malowniczego Kościoła pw. Matki Boskiej ZwycięskiejRembertowie, w trakcie którego tradycyjne kolędy wykonają muzycy disco polo, a wśród nich Marcin Miller z zespołu Boys, Bayer Full, Masters, MIG. Kontynuacja kolędowania od godziny 20 na antenie Disco Polo Music.


zajrzyj po więcej:

Telewizja Polsat na Facebooku
Telewizja Polsat na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.