Najnowsza piosenka Jacka Szabrańskiego

,,Otwarte Porty” to najnowsza piosenka Jacka Szabrańskiego, powracającego z długiego letargu artystycznego za sprawą tzw. lockdownu spędzanego z daleka od kraju. Właśnie o tej nowej rzeczywistości – i nie tylko – jest ten utwór:
 
Sam autor przedstawia się tak: ,,Jestem autorem piosenek. Słowa i melodię traktuję jako równoważne elementy tworzące całość. Muzykę rozumiem jako drogę, która mi towarzyszy i zmienia się razem ze mną. Myślę, że tak już zostanie. Po inspiracje do swoich utworów udaję się w miejsca mało dostępne, czasem nie bardzo bezpieczne, a czasem zupełnie wspaniałe. Piosenki pomagają mi opisać to, co tam znajduję, a co jest przeważnie trudne do nazwania, choć dla mnie niezwykle ważne i cenne. W przeszłości współtworzyłem z moimi przyjaciółmi grupy The Car Is On Fire oraz Nerwowe Wakacje. Dziś podpisuję się pod swoimi piosenkami po prostu jako Szabrański.

W przygotowaniu jest już wersja piosenki po hiszpańsku i katalońsku. Oficjalny klip, który jest w fazie tworzenia, do niej będzie wyjątkowym mariażem filmu artystycznego i dokumentu opowiadającym o dziejach mieszkańców małego miasteczka, dzielnie stawiających czoła przeciwnościom lockdownu.

Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.